logo


Drogba’ya büyük onur!

drogba1-640Bazı futbolcular vardır sadece saha içinde değil saha dışında da oldukça etkilidirler. Buna en iyi örneklerden biri de Fildişi Sahili’ndeki savaşı bitiren Didier Drogba’dır.

Afrika’dan haberler veren Africanouvelle sitesi ülkelerinde başkanlarından daha etkili olan futbolcuları derledi. Listede Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Didier Drogba da kendine yer buldu.

Didier Drogba 10 sene boyunca iç savaşla boğuşan Fildişi Sahili’nin barış sürecine girmesinde oldukça büyük bir rol oynamıştı. Kuzey ve Güney diye ikiye ayrılan ülke Drogba’nın yaptığı temaslarla birlikte birleşmişti. Haberde başkanlık seçimlerinde bile herkesin ikiye bölündüğü, bir tarafın % 54 diğer tarafın %46 oy aldığı söylenirken Drogba’nın Galatasaray formasıyla ya da Fildişi Sahili formasıyla gol attığında ise herkesin tek yürek olup kendinden geçtiği vurgulanıyor. O yüzden Drogba’nın Fildişi Sahili başkanından daha etkili olduğunu söylemek fazla uçuk sayılmaz.

Drogba’nın yanında Samuel Eto’o ve Emmanuel Adebayor da ülkelerinde başkandan daha etkili futbolcular olarak gösterilirken eskilerden de Milan’ın efsane futbolcusu George Weah gösterildi.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+1 = ?