logo


Dövme Sildirince İz Kalır mı?

Kalıcı dövme yaptırırken çoğunlukla ani kararlar verilir. Sonrasında pişmanlıklar, dövmeyi sildirmek düşüncesini de beraberinde getirir. Dövme sildirme zor bir süreçtir ve dövmenin vücutta iz bırakma ihtimali de vardır. İzin yanında dövmenin tamamen silinmemesi gibi durumlarla da karşılaşılabilir.

Dövme Sildirme Sonrası Ciltteki Değişiklikler

Lazerle dövme sildirme işlemi yapıldıktan sonra kullanılan doza bağlı olarak ciltte kanama, su toplama, kabuklanma görülebilir. Bu süreç 5 ile 15 gün arasında değişmektedir. Kabuklanan ya da su toplanan bölgeye elle temas etmek, müdahale etmek iz kalma olasılığını artırır. Profesyonel olarak yapılmış dövmeleri sildirmek daha fazla zaman alacaktır. Çok uzun seanslara rağmen dövmeden tamamen kurtulamama gibi durumlar da olabilir. Dövme ciltte gölge şeklinde kalabilir. Göğüs, ayak bileği ve üst kol gibi iz kalmaya müsait bölgelerde bile bu oran %5 civarındadır. Dövme sildirmek için kullanılan cerrahi, kimyasal peeling gibi uygulamalarda ciltte iz kalma olasılığı lazer uygulamasına göre daha yüksektir.

Dövme Tamamen Silinebilir mi?

Dövmeyi yapan kişiye, kullanılan malzemeye göre dövmeleri sildirmede farklı neticeler görülebilmektedir. Bu durum ayrıca kişinin cilt yapısına göre de değişiklik gösterebilir. Dövmenin bütünün bir gölgesi ya da dövmenin bazı kısımlarının nokta nokta şeklinde vücutta kalması mümkündür. Kısacası dövme sildirme işlemi tamamen kişiye özel bir durumdur ve tedaviye verilen yanıtlar oldukça değişkendir.

dream tattoo dövme stüdyomuzda dövme yaptırma dövme sildirme piercing gibi  bütün her işlemi yapabilir profesyonel hizmetimiz ile sizlerin memnuniyetine odaklı olarak çalışmaktayız.

Etiketler: » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+9 = ?