logo


Dövme Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Dövme fiyatları hemen her dövmecide aynı orandadır. Çok küçük değişiklikler görülebilir çünkü bu durumu etkileyen semt, mekan gibi detaylar da vardır. Çok uygun dövme fiyatları sunan yerler konusunda iyi bir araştırma yapmalısınız. Bir hizmetin piyasası ortalama kaliteyi gösterir. Daha uygun dövme fiyatları sunulduğunda kötü malzeme ya da işçilik söz konusu olabilir. Bu nedenle dövme yaptırırken araştırıp öğrendiğiniz piyasadan çok aşağıda fiyat veren yerlere karşı dikkatli olmalısınız.

Açılış Fiyatı

Dövmecilerde ücretlendirme konusunda karşınıza çıkacak ilk şey açılış ücreti olacaktır. Açılış ücreti ortalama 100 ile 250 TL arasında değişmektedir. Bazı dövmeciler çok küçük dövmeleri açılış fiyatının üzerine ekleme yapmadan yapmaktadır. Dövme stüdyolarında genellikle 5 cm büyüklüğe kadar olan küçük dövmeler açılış fiyatı üzerinden ücretlendirilebilmektedir. Açılış fiyatı aslında size özel açılmış ve sizden sonra başka bir müşteriye kullanılmayacak, tek kullanımlık malzemelere biçilmiş fiyattır.

Dövmenin Şekli, Büyüklüğü ve Rengi Fiyatı Etkiler

Dövme fiyatlarında belirleyici unsurlar vardır. Yapılacak dövmenin büyüklüğü, motifin zorlayıcı desenler içerip içermediği, dövmenin renkli mi yoksa siyah mı yapılacağı dövme fiyatını değiştirecektir. Ayrıca son dönemde daha çok yapılan gölgeli siyah dövmede de farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.  Bunun dışında dövmede, yazı olması fiyatı değiştiren bir detaydır. İşçilik gerektiren yazı dövmelerinde, font ve yazı büyüklüğü fiyatı değiştirmektedir. Yazılı dövmelerde de yaklaşık 5 cm ölçüsüne kadar olan dövmeler açılış fiyatından yapılabilmektedir.

Dövme

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+1 = ?