logo


02 Nisan 2016

Doktoruna beste yaptı, ameliyattan sonra öldü!

Doktoruna beste yaptı, ameliyattan sonra öldü!

Zayıflamak için gittiği doktoruna beste yapan Serkan Yılmaz’ın, mide küçültme ameliyatı sırasında kalp krizi geçirdiği iddia ediliyor

Adana’da yaşayan iki çocuk babası Serkan Yılmaz, mide küçültme ameliyatı geçirdikten sonra 9 gün kaldığı yoğum bakımda hayatını kaybetti. Ameliyat öncesinde doktoruna yaptığı besteyi sazıyla seslendirdiği belirtilen Yılmaz’ın, ameliyat sırasında kalp krizi geçirdiği iddia ediliyor. Yılmaz’ın eşi Seher Yılmaz, hastane yönetimine tepkili.

Doktoruna beste yaptı, ameliyattan sonra öldü!1

HASTANE YÖNETİMİ VE EŞİNİN İDDİALARI FARKLI

Özel bir rehabilitasyon merkezinde görev yapan 145 kilo ağırlığındaki özel eğitim öğretmeni 40 yaşındaki Serkan Yılmaz, mide küçültme ameliyatına girmeden önce ameliyatını yapacak doktor için yaptığı bestesini sazıyla çalıp söyledi. Ancak zayıflamak için geçirdiği ameliyatta hayatını kaybetti. Hastane yönetimi operasyondan önce kalp krizi geçirdiğini iddia ederken Serkan Yılmaz ‘ın eşi Seher Yılmaz, eşinin ameliyat başladıktan hemen sonra kalp krizi geçirdiğini iddia ediyor.

9 GÜN YAŞAM MÜCADELESİ VERDİ

Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden 2003′te mezun olan ve ataması olmadığı için 9 yıldır özel rehabilitasyon merkezinde çalışan 2 çocuk babası Serkan Yılmaz, 22 Mart’ta Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi’nde mide küçültme operasyonu için Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ö.Ö. tarafından ameliyata alındı. Ancak 145 kilo olan Yılmaz, ameliyat masasında iddiaya göre, kalp krizi geçirdi. Burada yapılan müdahaleyle kalbi çalıştırılan Yılmaz, yoğun bakıma alındı. Aynı zamanda gelişen komplikasyon sunucu solunum sıkıntısı da çeken Yılmaz, 9 gün süren yaşam mücadelesini dün kaybetti. Narkoz verilip, karın bölgesinde mide küçültülmesi için deliklerin açılmasının hemen ardından kalp krizi geçirdiği ileri sürülen Yılmaz’ın cenazesi yakınlarının gözyaşları arasında Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Doktoruna beste yaptı, ameliyattan sonra öldü!2

“KURTAR BENİ BU KİLOLARDAN”

Zayıflamayı çok fazla istediği için ameliyat olmaya karar veren Serkan Yılmaz’ın, ameliyattan önce doktoru Ö.Ö. için 3 ayrı beste yaptığı ortaya çıktı. “Ö. hoca beni de al ameliyata, kurtar beni bu kilolardan, ben de kavuşayım rahata” diye beste yapıp sazıyla söyleyip klip çeken Yılmaz’dan geriye eşi ve çocuklarıyla birlikte olduğu fotoğraflar ve doktoruna yazdığı besteler kaldı.

EŞİ ŞİKAYETÇİ OLUP OLMAMA KONUSUNDA KARARSIZ

Ölümüyle ailesini yasa boğan Serkan Yılmaz’ın kendisiyle aynı okulda muhasebeci olarak görev yapan eşi Seher Yılmaz da sosyal paylaşım sitesinden Dr. Ö.Ö.’ye tepki gösterdi. “Sen ne anlarsın bir çocuğun babasız büyümesini, bir annenin feryadını, bir ana babanın yanışını Ö.Ö.” diye paylaşımlarda bulunan Seher Yılmaz, gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı. Evinde taziyeleri kabul eden genç kadın, doktor Ö.Ö. hakkında şikayetçi olup olmama konusunda henüz bir karar vermedikleri söyledi. Seher Yıldız, “Eşim fazla kilolarından kurtulmak için doktor ile temasa geçiyor. Doktora beste yapıyor, ‘Ben de artık kurtulayım’ diyor. Kilosu 145′e ulaşmıştı. Çorabını giyemez, nefes alamaz hale geldi, birçok şeyde sıkıntı çekmeye başladı. Çocuklarıyla bile oynayamadı. Biz ameliyata karşı çıktık ama eşim çok istedi” dedi.

“HASTANE ÖNÜNDEN GEÇMEYEN BİR İNSANDI”

Eşi Serkan’ın ameliyat başlamadan kalp krizi geçirdiği iddialarını da yanıtlayan Seher Yılmaz şunları söyledi:

“Ameliyat sırasında bir sıkıntı olsa bile bize söylemezler ki. Hangi hastane, ‘Benim doktorum, ben hata yaptım’ der ki?. Ameliyat başladıktan sonra sıkıntı olduğu söylendi. Bize ‘kalp durması’ dediler. 3 gün sonra cuma günü akciğerlerinde de sorun olduğunu öğrendik. Bizim doktorla ilgili henüz bir şikayetimiz olmadı. Her yoğun bakımdan çıkışımda eşimi kontrol ediyordu, ilgileniyordu. Ya da öyle görünüyordu. Niyetini, kalbini bilmiyorum. Üslubu çok ağırdı, ben çok kızmıştım. Babama demişti ki, ‘Amca hala ne bekliyorsun.’ İçeride bir kedi yavrusu bile olsa biz yine bekleriz. Bizim canımız ciğerimiz içeride. Çok kızdım, sosyal paylaşım siteme de yazdım. Özür babında benimle de konuştu. ‘Üslubun çok yanlış hocam’ dedim. ‘Siz her gün bir ölü görebilirsiniz, ama biz böyle bir şeyi hiç yaşamadık, alışık değiliz, bu laflara’ dedim. Eşimin ölmesini beklemiyordum. Vedalaşmadan gitti Serkan. Kendisi hastane önünden geçmeyen bir insandı. Çocuklarımı aşıya götürmüş değil. Sağlığı için mecburiyetten gitti.”

HASTANE YÖNETİMİ: AMELİYAT BAŞLAMAMIŞTI

Öte yandan hastane yönetimi de Serkan Yılmaz’ın ameliyattan önce tüm tetkiklerinin en ince ayrıntısına kadar yapıldığını, kalbi ile ilgili herhangi bir sorunu olmadığını belirtti. Serkan Yılmaz’ın ameliyat başlamadan kalp krizi geçirdiğini de belirten hastane yönetimi, şu bilgileri verdi:

“Hastamız ameliyat masasında ameliyat olmadan kalp krizi geçirmiştir. Mide küçültme operasyonu olmamıştır. Ameliyat kaynaklı bir durum söz konusu değildir. Hastane ve doktor olarak gerekli tüm müdahale yapılmıştır.”

Etiketler: » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+6 = ?