logo


Doktordan, Şehidin Annesi İçin Hastane Çalışanlarına Duygulandıran Not

şehit annesi için

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan Dr. Ayşenur Hoş’un, hasta şehit annesi için mesai arkadaşlarına yazdığı not görenleri duygulandırdı.

Hasta dosyasına bir not yazan Ayşenur Hoş, hastane çalışanlarından şehidin annesine karşı dikkatli olmalarını isteyerek, dosyanın üstüne şunları yazdı: “Şehit annesidir bir “Öf” bile demeyiniz. Dr. Ayşenur”

MORALİ BOZUK HASTA ‘ŞEHİT ANNESİ’ ÇIKTI

Kendi hastası olmadığı halde genel vizit esnasında bir hastanın moral bozukluğunu fark eden Dr Ayşenur Hoş, hastayı psikiyatri konsultasyonuna yönlendirmek istemiş ve şu cevapla karşılaşmış; “Ben şehit annesiyim.”

“GÖZLERİNDEKİ YAŞLAR İLE ONLARI DİNLEMEYE BAŞLADIM”

Doktorlar Sitesi’nin internet sayfasında yer alan bilgiye göre Ayşenur Hoş yaşananları şöyle anlatıyor: “Şehit annesi olduğunu öğrendikten sonra onu primer takibime aldım. Sandalyeyi yanına çekip gözlerindeki yaşlar ile onu dinlemeye başladım.

“ŞEHİT HABERLERİ SONRASI KAN ŞEKER REGULASYONU BOZULMUŞ”

2008 yılında Hakkari Çukurca’da operasyon sırasında mayın ile paramparça olmuş bir bedenin annesi o. Başlarında erkek yok. Şehidimiz yetimmiş bir de! Güzel teyzemin maalesef ki son şehit haberleri ile kan şeker regulasyonu bozulmuş. Allah bizi böyle nasip etmiş birbirimize.”

“OĞLUNA DA GELECEĞİM SANA DA GELECEĞİM”

Şehidin annesinden adres ve telefon bilgilerini alan doktor hanım, şehidin mezar yerini de öğrenmiş ve acılı anneyi, “Oğluna da geleceğim sana da geleceğim” diyerek kucaklamış.

“GİDEREMEDİĞİMİZ ACILAR OLUNCA İNSAN OLDUĞUNU HATIRLIYORSUN”

Hoş, “Şehit annesidir bir “Öf” bile demeyiniz. Dr. Ayşenur”, yazılı notu hastane çalışanlarıyla paylaşmış. Doktor bu notu yazmasına neden olan duygularını ise şöyle anlatıyor: “Çocukluk çağlarımdan 28 yaşıma kadar şehit cenazeleriyle büyüdük biz… Bir şekilde okuduk elhamdülillah da insanlara çare olmaya çalışıyoruz… Lakin gideremediğimiz acılar olunca orada iş devreden çıkıyor ve insan olduğunu hatırlıyorsun.

“AİLEMDE ŞEHİT YOK AMA BİRLİKTE AĞLAMAYACAĞIM ANLAMINA GELMİYOR”

Bir söz vardır “Beraber ağlamaktaki tatlılık kadar hiç bir şey kalpleri birbirine bu kadar iyi bağlayamaz.” diye. Ailemde şehit olan yok ama bu onlarla birlikte ağlamayacağım ya da onları anlamayacağım anlamına gelmiyor.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

5+5 = ?