logo


Doğuştan çift cinsiyetli genç, ölmek istedi

1

Doğuştan çift cinsiyetli olduğu gerekçesiyle dışlandığını ve tedavi amacıyla yardım istediği kurumlardan derdine çare bulunmadığını öne süren 24 yaşındaki İ.A., 3 ayda bir yardım parası aldığı Sosyal Yardım Müdürlüğü’nün penceresine çıkarak intihar etmek istedi

Polislerin 1 saat süren ikna çabalar sonucu pencereden inen genç “Yardım edin erkek olmak istiyorum” dedi.
Üsküdar Tıbbiye Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Anadolu Yakası Sosyal Hizmet Birimi’ne dün saat 15.00 sıralarından gelen 24 yaşındaki İ.A. boş bir odaya girdi.
Kapıyı içeriden kilitleyip, pencereye çıktı. Ardından elindeki jiletle kollarını kesip, kendini atacağını söyledi. İkinci katın penceresindeki genci görenler durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, hava yastığı açıp, yere koymak istedi.
Ancak genç itfaiyecileri aldığı çekmeceyi atmakla tehdit etti. Kısa süre sonra olay yerine gelen Rehine Kurtarma ve Müzakere Büro Amirliği’ne bağlı bir polis memuru, İ.A.’yı yaklaşık bir saat süren ikna çabaları pencereden indirdi.

2

Jiletle kestiği koluna ilk tedavisi yapılan genç, yanındaki evrakları göstererek, “Doktor raporuna göre çift cinsiyetliyim. Kimse iş vermiyor. 12 yaşına kadar pembe kimlik taşıdım. Bu mavi kimlikle askerliğimi yaptım. Devlet ve yetkililerin bana yardım etmesini istiyorum” dedi. İ.A. polisler tarafından hastaneye götürülürken geçimini sağladığı simit tezgahını da yanına aldı.

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

3+5 = ?