logo


DOĞAL GÖRÜNÜM İÇİN FUE SAÇ EKİMİ

FUE İLE SAÇ EKİMİ/NAKLİNİN GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

 • Greftlerin alındığı bölgedeki tüm doku alınmadan yalnızca ilgili kıl kökü hücresi ve onu çevreleyen mikroskobik doku üzerinde bire bir çalışılmaktadır.
 • Saç alınan bölgede kesi ya da dikiş işlemi yapılmamaktadır.
 • Köklerin alındığı bölgede 06-08 mm arasında küçük çaplı sıyrıklar oluşur ve bir kaç günde kapanarak ve iz bırakmadan iyileşirler.
 • Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılabilmektedirler.
 • Bir seansta ortalama donör alanın durumuna ve ekilecek kök sayısına bağlı olarak 2.000 ile 6.000’e kadar greft alınabilir.
 • Her greftte 1 ile 3 arasında saç teli bulunmaktadır. 1 greft saç, ortalama 2 – 2,5 saç teli kabul edilir.
 • Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 45 – 60 saç kökü ekmek doğal görünü elde etmek açısından yeterlidir.

FUE SAÇ EKİMİ/NAKLİ SONUÇLARINI NE ZAMAN GÖRÜRÜM ?

Ekilen saçlar 2-6 hafta arasında genellikle dökülürler. ortalama olarak 3. ayda %25 – 6. ayda %50 ve 12-18. ayların sonunda da %100 olarak kalıcı saç çıkışı tamamlanmaktadır. Bu periyodada ev ürünlerinin kullanımı saç çıkışını hızlandırmaktadır.

Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan ense bölgesinden alındığı için ( doğru şekilde alınıp doğru sürede ekim işlemi tamamlandıysa!) tekrar dökülmezler.

Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkarlar.

Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların açısı ve yönü de doğal görünüm açısından  en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir.

Saç Ekimi yaptırırken doktorun olmadığı merkezlere kendinizi emanet etmeyiniz!!!

FUE İLE SAÇ EKİMİ/NAKLİ İLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLER ;

 • 20 ila 60 yaş arasındaki kişiler saç ekimi yaptırabilirler.
 • Saç ekimi yaptıracak kişinin operasyon öncesi ve sonrasında toplam 3 günlük bir süre ayırması yeterlidir.
 • İhtiyaç duyulan kök miktarına göre değişmekle birlikte, operasyon süresi yaklaşık 6 ila  8 saattir.
 • Operasyonun tam donanımlı bir hastane ortamında yapılması, olası bir komplikasyonda hemen müdahale edilmesi açısından gereklidir.
 • Bir doktor ve alanında uzman en az 2-3 kişilik sağlık personeli ile operasyon gerçekleştirilir.
 • Tam sonuçları almak 6 ay ile 18 ay arasında sürmektedir. Yani saçlar operasyon gününden itibaren 18. aya kadar çıkmaya devam edebilirler.

Fue Saç Ekimi Doğal Tedavi Sayılır mı?

Merhabalar yeni bir makale ile yine sizlerleyiz umarız bu bilgilendirici yazımızda sizlere bir nebze olsada iyi gelir ve bu yöntem hakkında daha fazla veriye sahip olursunuz.

Saç ekiminde en önemli unsur tabi ki doğallığıdır, doğal bir saç ekimi uygulamayan merkezlere asla yaklaşmayın çünkü ekimin olacağı bölge bilinir ki çok hassastır.

Sizlere verilen vaatler doğrultusunda müdahale ve tedavi yapılmaz ise bunu kesinlikle başlamadan söyleyiniz eğer size bu teknikler uygulanmıyorsa kesinlikle doktora yada plastik cerraha sorarak işleme devam ettiriniz.

DOĞAL GÖRÜNÜM İÇİN FUE SAÇ EKİMİ

Teknolojinin her daim ileriye doğru seyretmesi, saç ekimi yöntemlerinde de yeni ve daha etkili yöntemlere geçilmesine olanak sağlamıştır. Son dönemlerin en çok tercih edilen ve olumlu sonuçların en yaygın alındığı seçenekte Fue Yöntemi olmaktadır.

Bu yöntemde diğer seçenekler gibi cerrahi bir işlem olmadığından lokal anestezi kullanılarak uygulanmaktadır. Herhangi cerrahi bir işlem olmadığı içinde, hastalar tarafından en çok tercih edilen yöntem olmaktadır.

Fue yöntemi en genel anlamı ile, saç kökü toplanacak bölgenin lokal anestezi uygulanarak, özel ince uçlara sahip motorlar ile kök toplama işleminin yapılması ile bu köklerin ekim yapılacak alana yerleştirilmesidir. Özellikle yerleştirme aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, saç köklerinin çıkış açısına ve çıkış yönüne uygun bir şekilde yerleştirmektir.

Fue ve fue saç ekimi yönteminde saç kökleri tek tek toplanarak, aynı şekilde tek tek ekim yapılacak bölgelere transfer edilir.

Fue Yönteminin Özelliklerini açıklayacak olursak

Greft alınma işlemi yapılan alanda sadece uygulama yapılacak saç köküne ait hücreler üzerinde işlem yapılmaktadır. O alanda ki dokulara herhangi bir zarar verilmemektedir. Ayrıca saç kökü toplama işlemi sırasında hiçbir cerrahi işlem yapılmadığından kesi, dikiş veya yapıştırma tarzı işlemler uygulanmamaktadır.

Sadece 0.5 mm veya daha küçük çapta, sıyrık diye nitelendirebileceğimiz ve en fazla birkaç gün içerisinde tamami ile yok olabilen çizikler oluşabilir. Fue yöntemi, sadece saç ekiminde kullanılan bir yöntem olarak düşünülse de bu yanlış bir yaklaşımdır.

Kıl kökü transfer seçenekleri arasında en doğal görünüme sahip geri dönüşler bu yol ile sağlandığından; kaş, bıyık ve sakal ekimlerinde de fue yöntemi tercih edilmektedir. Tek seansta kişinin durumu, işlem yapılacak alanın koşulları vs gibi etkenler altında maksimum uygunluk sağlandığında; 4000 ve 6000 arasında greft üzerinde çalışma yapılabilmektedir.

1 adet greft 1 saç teli demek değildir. Her 1 greftte, ortalama olarak 2 saç teli üzerinden işlem yapılır. Uygulama sonrası minimum ağrı olması, ayrıca günlük rutininize dönme sürenizin çok kısa sürmesi bu yöntemin tercih sebebi olmasında oldukça etkilidir.

Fue Yönteminde Süreç Sonrası

Sadece gün içerisinde birkaç saatinizi ayırarak saç ekim işleminiz gerçekleşti, peki bundan sonra sizi neler bekliyor merak ediyorsunuzdur eminim. Fue yöntemi ile saç ekiminizin 3. günü kliniğimizde, uzman ekibimiz tarafından yıkama işlemi yapılacak ve bundan sonra kendi ortamınızda yapacağınız yıkama işleminin ayrıntıları anlatılacaktır.

Bu işlem kliniğimizdeki son işleminiz olarak görülse de, gerekli aralıklarla kontrolleriniz devam edecektir. Son kontrolünüzü ardından günler, aylar, hatta yıllar geçmiş bile olsa; Aslı Tarcan Hair Clinic olarak kapılarımız size her daim açık, uzmanlarımız ile aynı aile sıcaklığı ile siz değerli müşterilerimizi karşılıyor olacağız.

İlk saç yıkama işleminin ardından geçen 1 ay sonucunda genel olarak bir dökülme yaşanmaktadır, 2 yada 3 ay sonra ise kalıcı saçlarınıza kavuşacaksınız. Saçlarınızın tam anlamı ile oturması için ise yaklaşık olatak 1.5 yıllık bir süreye ihtiyacınız vardır. Bu süre gözünüzü korkutmasın çünkü, yaklaşık 6 ay sonucunda gerekli sıklıkta uzamış saçlarınıza kavuşmuş olacaksınız.

Detaylı bilgi ve fiyat almak için:  http://www.sacekimi.mobi/fue-sac-ekimi.html


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+1 = ?