logo


Doğa Okulları satıldı

doga-koleji

Doğa Okulları’nın tamamı FETÖ soruşturması kapsamında gözaltında bulunan İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’yla beraber inşaat şirketi kuran Ömer Saçaklıoğlu’na satıldı. Doğa Koleji’nin Türkiye’de 106 kampüsü bulunuyor.

Doğa Okulları’nın kurucusu Fethi Şimşek’in elideki tüm hisseleri Metal Yapı Konut’un sahibi iş adamı Ömer Saçaklıoğlu’na sattığı duyuruldu.

doga-1

Fethi Şimşek

Şimşek yaptığı açıklamada ““Kurup yıllardır itinayla büyüttüğümüz okulumuzu bu kıymetli ve hayırsever işadamına devretmek bize gurur veriyor. Doğa Okulları yıllardır başarıyla taşıdığı liderlik bayrağını, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden birinin kurucusu ve sahibi olan Ömer Saçaklıoğlu ile daha yükseklere taşımayı hedeflemektedir” dedi. Doğa Koleji’nin Türkiye’de 106 kampüsü bulunuyor.

ÖMER SAÇAKLIOĞLU KİMDİR?

1980 yılından beri gayrimenkul geliştirme konusunda Metal Yapı Konut şirketiyle faaliyet gösteren Ömer Saçaklıoğlu, özellikle üst segment eğitim kampüsleri, ofis, rezidans, AVM ve otel konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Yakın geçmişte birçok projeyi tamamlayan Metal Yapı Konut’un şu anda devam eden projeleri de bulunuyor. Ömer Saçaklıoğlu, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile birlikte Vizyon İşletme Yönetim isimli inşaat şirketini kurmuştu.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+3 = ?