logo


‘Diziden de kovulacağım diye korkuyorum’

haber-emre-kınay620Polisler tarafından basılan Duru Tiyatrosu’nun sahibi oyuncu Emre Kınay, yaşadıklarını anlattı ve ekledi: “Korkuyorum bir telefon gelecek de diziden de kovulacağım diye…”

‘Diziden de kovulacağım diye korkuyorum’
Polisler tarafından basılan Duru Tiyatrosu’nun sahibi oyuncu Emre Kınay, yaşadıklarını anlattı ve ekledi: “Korkuyorum bir telefon gelecek de diziden de kovulacağım diye…”

Duru Tiyatrosu’nun sahibi oyuncu Emre Kınay, Aykırı Sorular’a konuk oldu. Enver Aysever’in sorularını yanıtlayan Emre Kınay, Duru Tiyatrosu’nun polisler tarafından basılmasına, tiyatronun geleceğine yönelik kaygılarına yönelik açıklamalar yaptı.

Emre Kınay, Türkiye’de siyasal iktidarın tiyatroya karşı bir tavrı olduğunu iddia etti. Emre Kınay, “İktidar ben sana para veriyorum, beni eleştiremezsin diyor” dedi.

Emre Kınay programda şunları söyledi:

“Tiyatrodan neden çıkarmak istiyorlar bilmiyorum. Sen bana ‘Başka tiyatrolara burayı kiraya veriyorsun’ diyor. Buraya geldiklerinde bana mı para vermiş acaba? Buranın ışıkçısı var emekçisi var. Yevmiye verirler. Tiyatro konusunda çok ciddi sıkıntı var. Söylemezsem dilsiz şeytan olurum. Çok net siyasal iktidardan tiyatroya tavır var. Kendinden olan ve olmayan şeklinde. Benim inandığım şeydir ahlak. Hafsalanın almadığı bir durum bu. Ben hikaye anlatacağım. Senin istediğin hikayeyi anlatmak zorunluluğum yok ama senin hikayeni anlatabilirim. Bu hikayeni anlattığım için rahatsızsın. Ben sana para vereceğim sen de beni eleştireceksin yok yav. Psikolojik olarak giremiyorum, turne yapamıyorum. Dizi yapıyorum. Orada da korkuyorum. Telefon gelir diziden atarlar diye. Hissettiriyorlar. Korkunun olduğu yerde demokrasi olabilir mi?”

Etiketler:

Share