logo

07 Ekim 2014

Diyarbakır Valiliği’nden ‘Kobani’ açıklaması!

diyarbakır valiliğiTürkiye’nin dört bir yanında Kobani’ye destek eylemleri yapılıyor. Kentteki gerilim giderek tırmanırken Diyarbakır Valiliği olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Diyarbakır Valiliği, dün akşamdan beri kentte meydana gelen olaylara ilişkin açıklama yaptı. Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, komşu ülkelerde yaşanan karışıklıklar neticesinde ortaya çıkan kaos ortamı nedeniyle tarihsel bağın yanı sıra insani değerlerle kayıtsız kalmanın mümkün olmadığı bir sürecin yaşandığı belirtildi.

SON 24 SAATTE…

Açıklamada, “Son günlerde yaşanan gelişmelerin ortaya çıkardığı mevcut ortamda ilimiz genelinde sağduyuyu içermeyen bazı yasa dışı eylemlerin gerçekleştiği görülmektedir. Nitekim, son 24 saatte ilimiz genelinde meydana gelen olaylarda 8 vatandaşımızın özel mülkü ve 3 vatandaşımızın aracı zarar görmüş, 10 kamu binası ve 20 resmi aracın zarar görmesi yanı sıra 2 güvenlik görevlisinin de molotof ve taş atılması sonucu yaralandığı görülmüştür. Çözüm süreciyle birlikte ülkemiz genelinde ve ilimiz özelinde var olan huzur ve güven ortamının bu tür yasa dışı eylemlerle sekteye uğramasının hiçbir kesime yarar sağlamadığı açıktır.

“YASADIŞI EYLEMLERE KARŞI GEREKLİ İŞLEMLER YERİNE GETİRİLECEK”

Kadim kültürlerin beşiği ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın, demokratik anlamda etrafa zarar vermeden taleplerinin dile getirilmesi gerekirken, aksi davranışların ilimiz huzur ve güven ortamına zarar vereceğinin ve ilimiz imajına olumsuz etki yaratacağının bilinmesini, vatandaşlarımızın güvenliği açısından da bu tür yasa dışı eylemlere karşı gerekli işlemlerin yerine getirileceğinin bilinmesini, kamuoyunun dikkatine sunarız” denildi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?