logo


Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne kritik atama

emniyet görsel

Kobani’deki durum nedeniyle geçen yıl Ekim ayındaki ölümlü eylemler, seçim öncesinde HDP mitingindeki bombalı saldırı, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın evine yanlışlıkla yapılan polis baskını ve son günlerde şiddetini artıran PKK terörü gibi bir dizi faktör; Diyarbakır Emniyeti’nde önemli değişikliğe neden oldu

Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Aydın Emniyet Müdürü oldu. Güvenlik açısından kritik önemdeki Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne ise Aydın Emniyet Müdürü Adnan Taşdan atandı.

Resmi gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre; Diyarbakır, Bingöl, Çorum ve Aydın’ın emniyet müdürleri değişti.
İçişleri Bakanlığı’na ait atama kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara göre; Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ile Çorum Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı başka bir göreve atanmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alındı. Aydın Emniyet Müdürlüğü’ne Diyarbakır Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, Bingöl Emniyet Müdürlüğüne Polis Başmüfettişi Süleyman Pamuk, Çorum Emniyet Müdürlüğü’ne Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Murat Kolcu, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne ise Aydın Emniyet Müdürü Adnan Taşdan atandı.

Saldırıya uğramıştı

Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alınan Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, 9 Ekim 2014’te, Emniyet Müdür Yardımcısı Atif Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu ile birlikte izinsiz gösteriler sırasında hasar gören iş yerlerini gezdikleri sırada terör örgütü mensuplarının saldırısına uğramıştı. Saldırıda, Atif Şahin olay yerinde, Başkomiser Hatipoğlu da kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesi’nde şehit düşmüştü, Atalay Ürker ile polis memuru Uğur Atlı da ağır yaralanmıştı.

Kaynak: Milliyet

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+6 = ?