logo


Dilek feneri felaketi!!

dilekfeneriküçükİngiltere’nin Birmingham kentinde ormanlık alanda gökyüzüne bırakılan dilek feneri, ağaç dallarına takılınca yangın çıktı. Bir anda büyüyen alevler sebebiyle kentte gökyüzü dumanlarla kaplandı.

Kısa süre içinde yayılan yangın kentte paniğe neden olurken, duman bulutları kentin büyük bölümünü kapladı. Çevre sakinleri akşam saatlerinde şiddetlenen yangın sonrası oluşan dumandan dolayı camlarını kapamak zorunda kaldılar. 35’ten fazla itfaiye aracı olaya müdahale ederken yetkililer zor da olsa yangının kontrol altına alındığını ifade etti.Yangının yakılarak gökyüzüne bırakılan dilek fenerinin yeşillik bölgedeki bitkilerin arasında kalarak yanması sonucu meydana geldiği kaydedilirken yetkililer yangını West Midlans bölgesindeki en büyük yangın olarak ifade etti.

Bölgede itfaiye ekiplerini yöneten Steve Vincent bu yangının 40 yıllık meslek hayatında Birleşik Krallık gördüğü en büyük 2. yangın olduğunu dile getirerek, “Yangın dilek feneri yüzünden başladı. Bölge sanayi alanı olduğu için bölgede fazla tahliye olmadı. Fakat yine de küçük yaralanmalar yaşandı. İlk yardım ekipleriyle koordineli şekilde çalışıyoruz. Önümüzdeki birkaç gün yangın söndürme çalışmaları devam edeceği için bölgede bazı aksaklıklar yaşanacaktır” dedi.

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+4 = ?