logo

‘Dila yaktırmış olabilir’ dedi ama arkadaşı gözaltına alındı

'Dila yaktırmış olabilir' dedi ama arkadaşı gözaltına alındı

Adana’da giyim mağazasına benzin dökülerek yakılan 29 yaşındaki Dila Öztürk’ün suçladığı eski nişanlısı 37 yaşındaki E.Ç., iddiaların asılsız olduğunu ileri sürüp, “Ben hala ona saygı duyuyorum. Benim böyle bir eylemi gerçekleştirmem mümkün değil ama o eski bir sigortacı. Kendisi yaptırmış olabilir” dedi.

Polis, olay ile ilgili ifadesini alıp serbest bıraktığı E.Ç.’nin iş arkadaşlarından A.C.’yi yeniden gözaltına alındı.
Merkez Seyhan İlçesi’nin Cemalpaşa Mahallesi’ndeki Ethem Ekin sokakta bulunan butik, 5 Ocak gecesi kimliği belirsiz bir kişi tarafından benzin dökülerek yakıldı. İşyeri sahibi Dila Öztürk, bir hafta önce açtığı butiğin, eski nişanlısı tarafından yaktırılmış olabileceğini söyleyerek şikayetçi oldu. Öztürk’ün şikayeti üzerine spor salonu işleten E.Ç. ile iş arkadaşı A.C. polis ekiplerince gözaltına alındı ancak iki arkadaş ifadesinde suçlamaları kabul etmedi, Cumhuriyet Savcısı da serbest bıraktı.

Dila Öztürk’ün 10 gün nişanlı kaldıklarını söylediği E.Ç. de hakkındaki iddiaları yalanladı. Genç kızın şikayetleri nedeniyle elektronik kelepçe takılan E.Ç., Dila Öztürk’ün iddialarına cevap verip, aralarında yaşananları anlattı. Uzun yıllar İstanbul’da yaşadığını, 7 ay önce Adana’ya döndüğünü belirten E.Ç., Öztürk ile de 5 yıl önce tanıştıklarını ve dönem dönem birlikte olduklarını söyledi.

Adana’ya döndükten sonra Dila Öztürk’ün kendisini arayıp, görüşmek istediğini söylediğini kaydeden E.Ç., “Beni aradı, görüşmek istediğini söyledi. Yeniden bir araya geldik. Bir zaman sonra da bana, ‘senin hayatında çeşitli insanlar var. Ama artık tek ben olmak istiyorum, benimle evlen’ dedi. Ben de kabul ettim. Çünkü gerçekten değerli bir insan. Ama çevresinde bazı insanlar var, onlardan rahatsızlık duyuyordum. Bunu da açık açık dile getirdim, zaten tartışmamızın ve ayrılığın odağında da o insanların olması yatıyor” ifadelerini kullandı.

‘BEN YAKMADIM, KENDİSİ YAPMIŞ OLABİLİR’
E.Ç., bu yıl düğün yapmak için salonu tuttuklarını, hazırlıklar sürerken nişanlısının aniden nişanın sonlandığını sözlerine ekledi. Dila Öztürk’ün ‘Senden ayrılmak istiyorum’ demesi üzerine şoka girdiğini söyleyen E.Ç., “Bir iki kez konuşmak istedim. Her seferinde polis çağırdı, benden şikayetçi oldu. Kesinlikle zarar vermedim, vermeyi aklımdan bile geçirmedim. Ama o şikayetçi olunca elektronik kelepçe takıldı. 500 metreden fazla yaklaştığım zaman Ankara’ya takip merkezine sinyal gidiyor. Bu yüzden de kesinlikle uzak duruyorum. Hakkımda şikayetleri varken, işyerini yakacak kadar akılsız biri olamam. Her ne kadar beni şikayet etmiş de olsa, ben hala ona saygı duyuyorum. Benim gözümde değerli bir insan. Benim böyle bir eylemi gerçekleştirmem mümkün değil, ama o eski bir sigortacı. Kendisi yaptırmış olabilir”diye konuştu.

Bu sırada soruşturmayı sürdüren polis, elde ettiği bulgular sonucu E.Ç.’nin işyerinde birlikte çalıştığı ve kundaklama ile ilgili olarak daha önce ifadesini alıp, serbest bırakılan A.C.’yi yeniden gözaltına aldı.

Kaynak:Habertürk

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?