logo


Devrekli Hanımlar Kızılcık Ağacını Bastona Dönüştürüyor

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kursta hanımlar kızılcık ağacını bastona çeviriyorlar.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi tarafından meslek edindirme kapsamında açılan kursta bayanlar kızılcık ağacını bastona çeviriyorlar. Dünyaca ünlü bastonu ile ünlü olan Devrek’te açılan ve “Kızılcık Ağacından Bastona” adlı proje kapsamında 50 kişiden oluşan bayan kursiyer baston imal etmenin inceliklerini öğreniyor.

Düzenlenen kur ile ilgili bilgi veren Devrek Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mahmut Uzar,” Müdürlüğümüz ve Zonguldak İşkur Müdürlüğü ile ortaklaşa açtığımız ve 12 Mayıs 2014 tarihinde faaliyete geçirdiğimiz kursumuzda 18-50 yaş arası bayanlara yönelik meslek edindirmek amacıyla kursumuz 26 Eylül 2014 tarihinde sona erecektir. İki grup halinde oluşan ekibimiz yani sabahçı ve öğlenci olmak üzere toplam 50 kişiden oluşmaktadır. Usta öğreticilerimiz Umut Sarı ve Ayşegül Yurttatur nezaretinde eğitim gören vatandaşlarımıza ayrıca günlük olarak ta 20 TL ödeme yapmaktayız” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » »

Share