logo

Devlet Kurumları Aromil Araç Takip Sistemlerini Tercih Ediyorlar

aromil-banner

 

Aromil Bilişim Genel Müdür ile yaptığımız röportajda birçok devlet kurumunun Aromil araç takip sistemlerini tercih ettiğini belirtti. Farklı farklı illerde belediye, sağlık kurumu başta olmak üzere birçok devlet kurumu ile yeni sözleşmeler imzalandığını belirtti.

Devlet kurumlarının kendi araçlarında ve kiraladıkları tüm araçlarda araç takip sistemi kullanmaya başladılar. Otomobil, kamyon, iş makinaları, ambulans gibi birçok kurum araçları artık araç takip cihazı ile takip edilmektedirler. Devlet dairelerindeki tüm araçlarda takip cihazı olduğu için artık acil durumlarda hızlı bir şekilde müdahale edilebilecek. Online araçların nerde oldukları tespit edilebilmektedir.

“Araç takip sistemleri devlet kurumlarını %20 yakıt avantaj sağlayacak”

Kurumlar birimlerindeki araçların her birine takip cihazı takarak şoförlerini takip ediyorlar. Sürücüler trafik kurallarına uyup uymadıkları, mesai saatlerine dikkat ettiklerini ve araçları nerde kullandıklarını sistem üzerinden rahatlıkla ulaşabilmektedirler.

Araç takip sistemleri sayesinde araçlar kaybolması ya da çalınması durumunda kolayca ulaşılabilecek. Ayrıca sistem sayesinde yakıttan da ciddi bir tasarruf beklenmektedir. Araç bakım yazılımı sayesinde araçlar zamanında bakıma girebilecekler. Kuruma bu sistemin ciddi bir katkı saylayacağı belli.

Araç takip cihazlarının yanında ekstra takılan RFID kart okuyucular sayesinde hangi aracı hangi şoförün kullandığı tespit edilecek. Şoförlere araç ataması yapıldığında herkes kendi aracından başka bir araç kullanamayacak. Ayrı cezai işlem durumlarında hangi şoför ceza yediği sistem sayesinde rahatlıkla tespit edilecek.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?