logo


Deniz Seki’nin başvurusu kabul edildi

411acc90ac28c1b1f46cf0f57716cabe_640x320

Halen Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde uyuşturucu madde bulundurma ve başkaların temin etme suçlarından dolayı tutuklu bulunan Deniz Seki, açık cezaevine gitmemek için dilekçe vermişti. Ünlü şarkıcının bu istediği kabul edildi.

Deniz Seki, 6 yıl 3 aylık hapis cezasının yasa gereği açık cezaevinde geçirmesi gereken kalan son 1 yılını, yine kapalı cezaevinde geçirmek ve açık cezaevine gitmemek için başvuruda bulunmuştu. Seki’nin bu başvurusu kabul edildi.

Uyuşturucu madde bulundurma ve başkalarına temin etme suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezası nedeniyle Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’nde yaklaşık 17 aydır hükümlü olarak bulunan sanatçı Deniz Seki’nin, cezasının kalan son 1 yılını açık cezaevinde geçirmemek için yaptığı başvuru kabul edildi.Hükümlü olarak bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi idaresine bir dilekçe ile başvuran Seki, güvenlik ve sağlık durumunu gerekçe göstererek açık cezaevine sevk edilmeme yönünde talepte bulundu.

İŞTE YAPILAN O AÇIKLAMA
Cezaevi 1. ve 2.müdürleri, idare memuru, sorumlu infaz koruma başmemuru, psikolog ve öğretmenden oluşan 6 kişilik kuru, kabul kararında, Deniz Seki’nin İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kesinleşen kararı ile 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırıldığı, bu cezanın kesinleştiği, Açık Ceza İnfaz Kurumları’na ayrılma yönetmeliği gereğince 5 Haziran 2016 tarihinde açık ceza infaz kurumuna ayrılması gerektiği belirtilerek, “Ancak hükümlü Deniz Seki’nin tüm Türkiye tarafından tanınan bir ses sanatçısı olduğu, kamuoyunda tanınan biri olması, durumu ve konumu itibariyle açık ceza infaz kurumuna gittiğinde açık ceza infaz kurumunda verilen işleri yerine getiremeyeceği ve uyum sağlayamayacağı” gerekçesi ile açık cezaevine sevk edilmeme talebi oy birliği ile kabul edildi.

Etiketler: »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+3 = ?