logo


13 Eylül 2015

Demirtaş Cizre’den Seslendi

demirtas-cizre-den-meydan-okudu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre’de yaptığı incelemenin ardından “Zulüm yapan kim varsa hesap verecek.” dedi.

HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, dokuz günlük sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Cizre’de incelemelerde bulundu. Cizre halkının dimdik ayakta olduğunu belirten Demirtaş, “Zulüm yapan kim varsa hesap verecek” dedi.

Demirtaş, Cizre’de son dokuz günde 23 sivilin katledildiğini hatırlattı ve operasyon talimatı verenlere “Cizre halkı dimdik ayakta. Acılarıyla birlikte ayakta. Katleden zihniyet, neyi bitirdiniz?” diye sordu.

“BARIŞ ÇIĞLIĞI BATIDAN YÜKSELİRSE BU SAVAŞI SÜRDÜREMEZLER”

Türkiye’nin her tarafında acılar yaşandığını ve ağlayan analar olduğunu belirten Demirtaş saldırıların, Türkiye’nin batısında barış isteyenlerin sesinin daha güçlü çıkması durumunda sürdürülemeyeceğini söyledi. HDP lideri, “Barış çığlığı Batı’dan yükselirse, bu savaşı bir tek gün sürdüremezler” dedi.

“DARBEYLE ELE GEÇİRDİĞİNİZ HÜKÜMET 1 KASIM’DA BİTECEK”

Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri Bakanı ve Şırnak Valisi’ne seslenen Demirtaş, “Zorla elde ettiğiniz, darbeyle ele geçirdiğiniz geçici hükümet dönemi 1 Kasım’da bitecek. Demokrasiden yana bir hükümet kurulacak. İşte o zaman hesap vermeye başlayacaksınız, o gün yargının karşısına çıkacaksınız. O 23 kişinin, bebeğin hesabını vereceksiniz. O gün geldiğinde zulüm yapan kim varsa yargıya hesap verecek. Halkımızın verdiği destekle halkımıza mahcup olmadan başarıya ulaşacağız” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

5+3 = ?