logo

Demirtaş ateş püskürdü!

</p

HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’daki saldırılarla ilgili hükümete ve bazı gazetelere ateş püskürdü.

Demirtaş’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Dün Diyarbakır’daki 3 HDP’liyi kim katletmiştir.

-Katliama uğrayan biz, hükümet tarafından suçlanan yine biz. Yapamıyorlarsa bırakıp gitsinler. Yürütemiyorsanız hükümeti de bırakın, elbetteki ülkeyi yönetecek bir kadro çıkar.

BİZ SİLAHLI ÖRGÜT DEĞİLİZ

-Bizim kimseye düşmanlığımız yok, biz silahlı bir örgüt değiliz, bu saçmalığı bıraksınlar.

-Şu anda ülkenin bir çok yerinde HDP hedef haline getirilmiş durumda. Halk bir tercihte bulundu. Herkesin saygı duyması lazım. Partimizle ilgili meşruiyet tartışması yapan zavallıdır. Hergün cenaze toprağa veriyoruz. Hükümetten ses yok. Ne kadar da saldırsalar da HDP duruşunu gösterecek. Biz kurbanlık koyun da değiliz.

-Herhalde kaos yaratıp, iç savaş çıkartmak istiyorlar Ak Parti iktidardan düştü. Ülke bu duruma geldi dedirtmek istiyorlar.

KENDİMİZİ BORÇLU HİSSEDİYORUZ

Türkiye halklarına kendimizi borçlu hissediyoruz. Kriz, kaos yaratamayacaklar. Bizim olgun duruşumuz olmasaydı bugün ülkede nefes alınamayacak hale gelinecekti.

BARAJI EMANET OYLARLA AŞMADIK

Biz yüzde 13 oy aldık. Bunun içinde bir tane bile emanet oy varsa değerlidir. Fakat biz emanet oylarla barajı aşmış değiliz. Güçlü bir tabanımız var. HDP tümüyle emanet oylarla buradadır yaklaşımı doğru olmaz elbette.

SİZE ŞEREF KAZANDIRIR

HDP ile yan yana gelemeyiz diyenler var. HDP ile yan yana durmak ancak size şeref kazandırır. Bizimle yan yana duranlar şerefli, onurlu duruşumuzdan sahiplenmiş olurlar.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?