logo


09 Mart 2018

Apple ID kullanıcı bilgileri internette 15 dolara satılıyor

Apple kullanıcılarının Apple ID giriş bilgilerini ele geçiren kişiler, bunları Dark Web’de yaklaşık 15 dolar karşılığında satıyor.

Apple ID giriş bilgilerinizi yakalamaya çalışan bir kimlik avı e-postası aldıysanız, bunun büyük bir nedeni var. Dark Web’te her biri 15.39 dolar karşılığında satılabilir.

Top10vpn.com tarafından yapılan araştırmaya göre, finansal hizmetler sektörünün dışındaki herhangi bir şey için piyasadaki en değerli işlem bu. Konuyla ilgili şunlar dendi: “NordVPN Ekibimiz, 5-11 Şubat 2018 tarihleri ??arasındaki en büyük Dark Web pazarlarından Dream, Point ve Wall Street Market’teki üç dolandırıcılıkla ilgili listeyi inceledi. Ortalama satış fiyatlarını hesaplamak için ilgili listeler harmanlandı ve kategorilere ayrıldı.

İlginç bir şekilde, finansal hesaplar söz konusu olduğunda, banka hesapları Dark Web’te en çok para kazandıran şeyler değil. Sitede, PayPal kimlik bilgileri, bir banka hesabından daha değerli olabiliyor. Bununla birlikte, değer, hesabın bakiyesine bağlı olarak da değişebilir.

“Dark Web tekliflerinde Amazon ve Walmart gibi çevrimiçi alışveriş hesaplarına erişim 10 dolardan fazla olsa da pasaport bilgilerinizi 60 dolara satılabilir. ebay hesapları ise sadece 12 dolar gidiyor.

Skype ve T-Mobile gibi iletişim hizmetleri her birinin değeri 10 dolardan daha az. Bu ayrıntılarla dolandırıcılar güvenilir kişilere kimlik avı bağlantıları içeren iletiler gönderebilir veya SMS doğrulamaya dayalı güvenlik özellikleri kazanabilir.”

Western Union 101, bankamatik kartı 67.50 , kredi kartı bilgileri ise 50 dolara Dark Web’ten satın alınabiliyor. Bunların dışında Dark Web’de Amazon, Walmart gibi çevirim içi alışveriş hesapları da satılıyor. Örneğin 15 dolara satın alınan bir hesaptan 1500 dolar civarında harcama yapılabiliyor.(Onur Binay/milliyet.com.tr)

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+1 = ?