logo


Dağlıca’da hain saldırı: Çok sayıda şehit ve yaralı var

daglica

Hakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şehitler ve yaralılar olduğu bildiriliyor.

Olay, bugün akşam saatlerine doğru Yüksekova’nın Dağlıca bölgesinde meydana geldi.

Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK’lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan oherasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle yaralılarn olduğu belirtildi. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi. Teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şehitler ve yaralılar olduğu bildiriliyor.

Hakkari Valisi Yakup Canbolat da şehit ve yaralıların olduğunu söyledi. Canbolat, detaylı açıklamanın Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılacağını belirtti.

HAVA OPERASYONU BAŞLATILDI

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısının ardından başlatılan hava operasyonlarında ilk etapta hedeflenen 10 nokta vuruldu.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör saldırısının ardından havalanan F-16 ve F-14 uçakları ile terör örgütüne yönelik ilk etapta hedeflenen 10 nokta bombalandı.

Hakkari’nin ​Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde akşam saatlerinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcı zırhlı araçların geçişi esnasında infilak ettirilmiş, olayda şehit ve yaralıların olduğu bildirilmişti.

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

10+3 = ?