logo


Dağlıca sessizliği!

guvenlik-zirvesi

Dağlıca’daki şehit sayısı ile ilgili bilgi kirliliği infiale neden oluyor ama yetkili makamlar sessizliğini koruyor.

Dağlıca’dan gelen hain saldırı haberi 24 saatini doldurdu ancak hâlâ ayrıntılı bir bilgi verilmedi. Ne TSK’dan ne de Başbakanlık’tan şehit sayısı ile ilgili açıklama yapılmaması sosyal medya aracılığıyla kaosa neden oldu.

SOSYAL MEDYADA BİLGİ KİRLİLİĞİ!

Kaynağı belirsiz birçok yerden şehit sayısı ile ilgili spekülakif bilgiler geliyor. Yetkili makamlardan detaylı bir açıklama yapılmaması da toplum içinde adeta infiale neden oluyor. Dün gece yarısı başlayan ve saatlerce süren güvenlik zirvesinden de net bir sonuç çıkmaması vatandaşları isyan ettirdi. Herkes hükümete aynı şeyi soruyor “Neden açıklama yapmıyorsunuz?”

TSK’DAN RAKAMSIZ AÇIKLAMA

Hain saldırı ile ilgili tek açıklama gece yarısı TSK’dan geldi. Yapılan açıklamada, PKK’nın düzenlediği saldırıya ilişkin ayrıntılar yer alırken, şehit ve yaralı sayısı konusunda herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

İşte Genelkurmay’dan yapılan yazılı açıklama:

“24 Temmuz 2015 tarihinde başlatılan yoğun hava harekâtı ile yurtdışındaki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin ateş altına alınması neticesinde ağır hasar ve zayiat verdirilmesini müteakip yurtiçindeki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin imhası maksadıyla operasyonlara hız verilmiştir.

Özellikle Hakkâri bölgesinde Bölücü Terör Örgütü tarafından menfez ve köprülerin tahribi ve yollara El Yapımı Patlayıcıların döşenmesi nedeniyle halkımızın ulaşım imkanları kısıtlanmıştır. Bölge halkımızın güven ve huzur içinde ulaşımına imkan vermek maksadıyla 04 Eylül 2015 tarihinden itibaren başlatılan operasyonlar dağlık alanda ve yollarda aralıksız devam etmektedir.

06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen diğer El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur.

Bölgeye icra edilen yoğun hava harekâtı kapsamında iki adet F-16 ve iki adet F-4 ile Bölücü Terör Örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. Yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Bölgede operasyon devam etmekte olup müteakip gelişmeler hakkında bilgi verilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

LİDERLER HULUSİ AKAR’I ARADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu; Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı gün içerisinde arayarak başsağlığı dileğinde bulundu. Liderlerin Hulusi Akar’dan operasyonlarla ilgili bilgi aldığı da duyuruldu. Ancak söz konusu görüşmelerin içerine yönelik henüz bir açıklama yapılmadı.

Etiketler: » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+1 = ?