logo

09 Ocak 2016

Cüneyt Çakır’a büyük torpil!

Cüneyt Çakır'a büyük torpil!

MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nun konuşmasını yaptığı sırada bu sezon yapılan hakem hataları barkovizyona yansıtıldı. Ancak hatalı kararları ile tepki toplayan Çakır’a dair hiçbir görüntünün videoda yer almaması dikkatlerden kaçmadı.

Habertürk’te yer alan habere göre, Antalya’daki seminerde Merkez Hakem Kurulu, verdikleri ve vermediklerini kararlar ile ilk yarıya damga vuran hakemleri motive etmeye çalışırken, organizasyonun son gününde yani dün hatalar tek tek ortaya çıkarıldı. Öğrencilerine sahip çıkan MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Avrupa’da da önemli hakem hatalarının yapıldığının altını çizdi. Türk hakemlerin bu şekilde değerlendirilmesinin daha sağlıklı olacağını ifade eden Mütfüoğlu’nun konuşmasını yaptığı sırada bu sezon Süper Lig’de ve Şampiyonlar Ligi’nde yaşanan önemli hakem hataları barkovizyona yansıtıldı.

BAŞLAR ÖNE EĞİLDİ
Hatalarını gören hakemlerin başlarını önlerine eğdikleri ve bu durumdan rahatsız oldukları gözlenirken, önemli bir detay da dikkat çekti… Avrupa’da birçok üst düzey maç yönetse de bu sezon kararlarıyla tepki toplayan Cüneyt Çakır’ın flaş hataları hazırlanan videoda yer almadı. Futbolseverler durumu sosyal medyada “Çakır’a orada da ayrıcalık yapılıyor” şeklinde eleştirdi. Ancak Cüneyt Çakır’ın hataları seminerde gösterilmese de akıllardaki tazeliğini dün gibi koruyor!

İŞTE O ES GEÇİLEN HATALAR:
3 DÜDÜKLE PAŞA’YI YAKTI
Çakır, Beşiktaş-Kasımpaşa maçında 3 kritik hataya imza atmıştı. Siyah-Beyazlı Beck’in ayağından çıkan topta taç atışını Kartal’a vermiş ardından Atiba’nın elle oynamasını es geçmişti. Son olarak da görmediği ve olmayan penaltıda beyaz noktayı gösterip maçın kaderini değiştirmişti.

DENAYER’İN ELİ…
Avni Aker’deki Trabzon-G.Saray maçında sahadaki mücadeleden çok hakem Cüneyt Çakır konuşulmuştu. Tecrübeli hakem, Bordo-Mavili Erkan Zengin’in şutunda Denayer’in eline çarpan topu görmemiş ve Fırtına’nın net penaltısını atlamıştı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?