logo


Cumhuriyetçi Köyünde Bir Kişi Daha Asbestli Topraktan Öldü

Elazığ’ın Maden ilçesine bağlı Cumhuriyetçi köyünde asbestli topraklar nedeniyle hastalığa yakalanarak hayatını kaybedenlere bir yenisi daha eklendi.

Cumhuriyetçi köyünde yaşayan Mehmet Bulut (45) adlı vatandaş uzun süre yaşadığı köyde asbestli toprak nedeniyle hastalığa yakalanmış ve tedavi görmesine rağmen hastalığın önüne geçememişti. Bulut, yakalandığı amansız hastalıkla mücadelesini kaybederek hayatını kaybetti.

15 Ağustos 2013’te hastalığıyla ilgili bilgiler veren Bulut, farkında olmadan uzun süre asbestli toprakla temas halinde olduğu için solunum yetmezliği çektiğini ve hastalığının giderek ilerlediğini söylemişti. Birçok yakınını asbestli toprak nedeniyle kaybeden Bulut, geçtiğimiz yıl yaptığı konuşmada, köyde yaşayan vatandaşların yüzde 80’inin kanser olduğunu ve gerekli önlemlerin alınmasını istemişti.

Maden’in Cumhuriyetçi köyünde yaşayan vatandaşlar, asbestli toprak nedeniyle bir çok yakınını kanser nedeniyle kaybettiklerini belirterek, asbestli toprakla yapılan konutlerle ilgili bir çalışma yapılmasını istedi.

Etiketler: » » » » » » » »

Share