logo


Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda acil zirve

patlamanin-ardindan-binali-yildirim-talimat-verdi--7265123

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki patlamayı devletin zirvesiyle birlikte yakinen takip ederek yetkililerden bilgi aldı. Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen patlama ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi. Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’a geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’daki saldırıyla ilgili gelişmeleri Başbakan ve Genelkurmay Başkanı ile birlikte takip etti.

ERDOĞAN GENELKURMAY BAŞKANI AKAR İLE TAKİP EDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıyı devletin zirvesiyle birlikte yakinen takip ederek yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, iftar sonrasında gelen patlama haberinin ardından, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir toplantı yaptı.

Terör saldırısına ilişkin gelişmelerin sıcağı sıcağına takip edildiği toplantıda Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da hazır bulundu. Yapılan değerlendirme neticesinde Başbakan Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ve İçişleri Bakanı Ala’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Ankara’dan İstanbul’a gitmelerinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Etiketler:
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

3+5 = ?