logo


Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasına ev hapsi kararı

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret davası açılan bir vatandaş, dava henüz devam ederken elektronik kelepçeli ev hapsi cezasıyla karşılaştı.

Edirne’nin İpsala İlçesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kendisine ait Facebook hesabından hareket ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Erkan K., savcılık itirazının ardından, elektronik kelepçeli ev hapsine çarptırıldı.

Evinden çıkamadığını ve bileğinde elektronik kelepçe takıldığını ifade eden Erkan K., “Bu karara çok şaşırdım, evimden çıkamadığım için geçimimi sağlayacağım işe de gidemiyorum” dedi.

Edirne’nin İpsala İlçesi’nde oturan Erkan K., Dağlıca’da yaşanan asker ölümlerinin ardından kendisine ait sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden tepki gösterdi.

Yazısında Dağlıca’da öldürülen askerler için, içinin kan ağladığını belirten Erkan K.’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır ifadelerle hakaret ettiği öne sürüldü.

ELEKTRONİK KELEPÇELİ CEZA

Mahkemenin tutuksuz yargılama kararına savcının itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan Erkan K., bu kez de tutuklama istemiyle çıkarıldığı Edirne Sulh Ceza Mahkemesi tarafından denetimli serbestlik kapsamında süresiz olarak elektronik kelepçe ile ev hapsi cezası verildi. İpsala’da oturduğu evine getirilen Erkan K.’nın bileğine elektronik kelepçe takıldı ve evden çıkmaması gerektiği, elektronik ortamda izlendiği ifade edildi.

Elektronik kelepçenin ceza alan kişilerin infazında kullanıldığı için karara çok şaşırdığını anlatan Erkan K., “Mahkeme serbest kaldığı olayla ilgili itiraz üzerine bu kez de elektronik kelepçe ile ev hapsi verdi. Kararı duyduğumda çok şaşırdım. Şimdi bütün gün evimde televizyon izleyerek vakit geçiriyorum. Şaşkınım, böyle bir ceza beklemiyordum. İşe gidip para kazanmam gerek ama gidemiyorum. Seslendirme ve reklam çekimlerim vardı, evden çıkamıyorum” dedi.

Share


#

SEN DE YORUM YAZ

7+10 = ?