logo


Cumhurbaşkanı sandığa gitti!

habercumhurbaşkanı633Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Milletin iradesi nasıl tecelli ederse onu yarın göreceğiz. Bunu herkes büyük bir olgunlukla ve büyük bir saygıyla karşılayacaktır. Ondan sonra artık hepimizin hemen Türkiye’nin kendi gündemine dönmesi gerekir. Hepimiz şunu biliyoruz ki biraz sert bir seçim kampanyası oldu, ’artık bunları geride bırakmak gerektiğine’ inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Çankaya İlköğretim Okulu’nda 1198 No’lu sandıkta Mahalli İdareler Genel Seçimi için oylarını kullandı. Oyunu kullanmasının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Gül, “Bugün demokrasinin güzel yanlarından birisine şahit oluyoruz. Sözün millette olduğu gün. Düne kadar bütün siyasi partilerimizin sözcüleri görüşlerini paylaştılar. Bugün de artık söz milletin, dolayısıyla millet görüşlerini oy sandığında ifade ediyor. Eminim ki, neticeler, milletin iradesi nasıl tecelli ederse onu yarın göreceğiz. Bunu herkes büyük bir olgunlukla ve büyük bir saygıyla karşılayacaktır. Ondan sonra artık hepimizin hemen Türkiye’nin kendi gündemine artık dönmesi gerekir. Hepimiz şunu biliyoruz ki biraz sert bir seçim kampanyası oldu, artık bunları geride bırakmak gerektiğine’ inanıyorum. Bütün vatandaşlarımız şuna inansın ki ’devletimiz güçlüdür’. Güçlü bir devletimiz vardır. Devletimizin bütün kurumları da güçlüdür. Karşılaştığımız sıkıntılar, sorunlar, problemler bunlar Anayasa, kanunlar ve hukuk devleti nizamı içerisinde çözülür ve güçlü bir şekilde yoluna devam eder. Şunu da herkesin hatırlamasını isterim, devletin ve milletin üstün menfaatleri için herkes aidiyetini bir kenara bırakması gerekir ve milletimizin üstün menfaatlerinin her türlü aidiyetin üstünde olması gerekir. İnanıyorum ki bundan sonra hep böyle olacaktır ve bütün vatandaşlarımızın devletimize ve milletimize güvenmelerini ve geleceğe parlak bir şekilde bakmalarını bir kez daha tavsiye etmek isterim. Bugün çok partili sistemin, demokrasinin en güzel günlerinden birisini hep beraber yaşıyoruz” dedi.

Gül, açıklamasında şunları kaydetti: “Şüphesiz ki seçimler herkesi heyecanlandırır. Demokrasinin en güzel yanlarından birisidir Herkes söyler, çoğulculuk demokrasinin önemli temel ilkesidir. Siyasi partilerimiz bunun önemli ilkeleridir, önemli parçalarıdır ama neticede ’halk ve millet ne diyor’ ona bağladır. İşte o da bugün seçimlerle ortaya çıkıyor. Bundan büyük bir gurur duyuyorum. 1946’dan beri biz seçimleri yapıyoruz. Bundan hepberaber gurur duymamız gerekir. Eminim ki bu neticede ortaya çıktığında herkes büyük bir saygı ve olgunlukla karşılayacaktır.”

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün okula gelişinde vatandaşlarla sohbet etti, bu esnada bir vatandaş Hayrünnisa Gül’e gül verdi. 91 yaşındaki Bedriye Orkun isimli bir vatandaş ise, Cumhurbaşkanı Gül’e ’Bizi de Köşk’te misafir edin’ dedi.

Etiketler:

Share