logo


Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bir İlk…

erdoğanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kez bir yabancı konuğunu Savarona Yatı’nda ağırlıyor. Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov ile Savarona buluşması iptal olan Erdoğan Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Bakir İzzetbegoviç’i kabul ederek Savarona ile Boğaz’a açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakir İzzetbegoviç ile saat 18:30’da Mabeyn Köşkü’nde bir araya geleceği açıklanmıştı.

Erdoğan ve Berdimuhamedov Savarona yatı ile Boğaz gezisi yapacaktı.
erdoğan1

Bunun üzerine Bakir İzzetbegoviç ile buluşma erkene alındı. Erdoğan, İzzetbegoviç’i Savarona yatında kabul etti. Erdoğan ve İzzetbegoviz beraberlerindeki heyetle birlikte İstanbul Boğazı’na açıldı.

3333

Deniz trafiğinin eş zamanlı olarak takip edilebildiği www.marinetraffic.com sitesinde, Savarona Yatı ve onu takip eden Kurtarma 8 römorkörü görülüyor.

Savarona Yatı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından armatör Kahraman Sadıkoğlu’ndan devralındıktan sonra ilk kez bir devlet kabulünde kullanılıyor.

11111111111111

İZZETBEGOVİC’İN OĞLU
Bakir İzzetbegovic, Bosna Hersek kurucu Cumhurbaşkanı merhum Alija İzzetbegovic’in oğlu. Bakir İzzetbegovic Saraybosna Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu

Etiketler: » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

2+4 = ?