logo


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya devi marka burada fabrikasını kuracak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağrı’daki mitingde konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Ağrı’nın derdi bizim derdimizdir. Ağrı’nın başı ağrırsa bizim kalbimiz ağrır. Gelin gönlü Ağrı Dağı gibi yüce bu şehri birlikte geleceğe hazırlayalım.

Bu şehir terör gölgesi altında yıllarca nice şeyler kaybetti. Ağrı Dağı’ndan İshak Paşa Sarayı’na kadar nice zenginliğe sahip bu şehrin artık şaha kalkmasının vakti gelmiştir. Sayın Sayan kardeşimizin söz konusu Ağrı olduğunda bu ülkede açamayacağı hiçbir kapı yoktur. Cumhurbaşkanı olarak tüm Ağrı’daki belediye başkanlarıyla el ele vermek suretiyle Ağrı’yı kayyumla gayet güzel bir yere getirdik, şimdi daha da ileriye taşıyacağız.

Belediye başkanını seçeceksin sonra da çalışmayıp çekip Ankara’ya gidecek böyle belediyecilik olur mu? Bu seçmenin oyuna da saygısızlıktır. Buradan başkan seçilen zat şimdi de Muş’a gitti.

Bay Kemal ne diyor? 17 yıldır istidarsaınız naptınız? Ağrı’da 12 katrilyonluk yatırım yaptık. Zaten sen Ağrı’ya kaç kez geldin.

Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, enerjide, tarımda bütün bu yatırımlar Ağrı’da yapıldı, yapılıyor. Daha yapacağımız çok şey var.

Sadece eğitimde 4 bin 624 adet yeni derslik inşa ettik. Bu merkez sayesinde gençlerin teknoloji kyeniliklerle buluşmasını sağlıcaz. İbrahim Çeçen iüni şehre kazandırdık. YÖK öğr. için 4 bin 268 kişi kapasiteli yurtlar açtık.

Ağrı’ya doğu beyazıta gençlik merkezleri spor tesisleri yaptık.

Ağrı’ya yaptığımız 111 bin metrekarelik millet bahçesi açılacak hale geldi.

Ağrılı ihtiyaç sahiplerine 3 katrilyon lira sosyal yardım yaptık. Ağrı’ya sağlıkta toplam yatak kapasitesi bin 45 olan 12 hastane ile birlikte 52 tesis kazandırdık. Biri 400 yataklı Ağrı Devlet Hastanesi’dir. Ama Bay Kemal bunlardan anlamaz. Onun SGK yönetiminde olduğu dönemleri de biliyoruz.

Ağrı’ya 3 adet atık su arıtma tesisi kazandıracağız. Bölünmüş yolu 379 kilometreye çıkardık. Yol medeniyettir, su medeniyettir. Ne CHP ne HDP bundan anlar. Bunların böyle bir derdi yok. Bunlar sadece çukur açar. Bundan başka bir şey yok.

Bunların derdi başka, bunların derdi bu ülkede huzur kaçırmak. Benim ülkemin huzuruna, refahına düşman. Birlik, beraberlik… Böyle bir şey istemiyor bunlar.

Ağrı’ya doğalgazı getirdik. 922 ilçemizde doğalgaz var. 2020 yılında viyadin’e doğalgazı getiriyoruz.

Önümüzdeki dönemde Ağrı’ya daha büyük hizmetler getireceğiz. Ağrı’yı ülkenin en büyük et üssü yapacağız. Tekstilde Ağrı’ya en önemli merkezlerden biri haline getireceğiz. Özellikle Ağrı gibi yoğun istihdam ihtiyacı duyulan bölgelerimizde ciddi bir

Uluslararası, dünya devi bir spor markası buraya geliyor, fabrikayı kuruyor ve 5 bin istihdam sağlayacak. TOKİ evlerindeki ve şehrimizin belli bölgelerindeki tapu sorunlarını çözüyoruz.

Belli problemler eksikler yok mu? Elbette var. Bu eksikleri kim giderebilir? Tabii ki AK Parti. Ağrı’yı hedefleriyle buluşturanakadar bize durmak yok.

Her kim birliğimize saldırıyorsa bilin ki hedefi, bizlerin ve evlatlarımızın geleceğini karartmaktır. Her kim, ezanımıza bayrağımıza değerlerimize saldırıyorsa, istiklal marşımıza saldırıyorsa bilin ki hedefi bize saldırmaktır.

İşte dün, İstanbul adalarda HDP’li bir tanesi, İstiklal Marşı okunuyor, Bay kemal arkadaşları orada. Bu efendi İstiklal Marşı söylemiyor. Niye? Çünkü HDP, İstiklal Marşımızın düşmanıdır. Bayrağımızın düşmanıdır toplantılarında bir tane Türk bayrağı göremezsiniz.

31 martta bunlara gereken dersi vermemiz lazım. Bu vatanı bölemeyecekler. Devletimizi asla bölemeyecekler.

Bugün ister Irak’ta ister Suriye’de olsun. Bölgemizde nererde Türk, Arap ve diğer etnik kökenlerden kardeşimiz varsa başı sıkıştığında aklına gelen ilk yer Türkiye’dir. Kobane’den ilk önce Türkiye’ye geldiler. Bunları ülkemizde biz ağırlıyoruz. HPD mi ağırlıyor? Bu devlet hepimizin ortak devleti. Zulümden kaçıp ülkemize gelen binlerce insana mezheplerini sormadık. Ambulanslarla sınırlarımıza gelenleri Kürt mü, Türkmen mi, Arap mı diye incelemedik. Yaralarını sardık, bağrımıza bastık.(DHA)


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+7 = ?