logo


Cübbelilerden yılbaşı bildirisi!

Cübbelilerden yılbaşı bildirisi!

Türkiye yeni yılı yeni umutlar ile karşılamaya hazırlanırken, İzmir’de ortaya çıkan cübbeli ve sarıklı şahıslar vatandaşları huzursuz eden bildiri dağıttı.

İzmir’in merkezi yerlerinden Alsancak Mahallesi’nde cübbeli şahıslar yılbaşı kutlamalarına karşı çıkan bildiri dağıttı.

cuppeli

“KATİLLERİN YILBAŞINI KUTLAMAYIN”
Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde Sıla Vakfı üyesi olduğu öğrenilen iki şahsın dağıttığı bildiride, “Dünyayı kan gölüne döndüren Hıristiyanlar’ın geleneği olan yılbaşını kutlamıyoruz. Çünkü biz Müslüman’ız” başlığının ter aldığı görüldü. Nefret söyleminin hakim olduğu bildiri metninde, “Hıristiyanların dini bayramı yılbaşı. Bir Müslüman olmana rağmen kişiliğini ve dinini bir yana iterek yılbaşını sen de mi kutlayacaksın? Hırsızlığın, adaletsizliğin ve zulmün kol gezdiği bir dünyada yaşıyoruz. Sırf Müslüman oldukları için Afganistan’da, Gazze’de, Myanmar’da, Arakan’da, Filipinler’de, Çeçenistan’da, Irak’ta, Suriye’de bütün dünyanın gözleri önünde Müslümanlar öldürülmekte ve sen, katillerin yılbaşını kutlarken onlar da Müslümanlar’ı öldürmeye devam edecek” ifadeleri yer aldı.

cuppelii1

“MÜSLÜMAN ÇOCUKLARI KIYMA YAPANLARIN BAYRAMI”
Cübbelilerin vatandaşların şaşkın bakışları arasında dağıttığı bildiride, “Yılbaşı adetinin sahibi Hıristiyanlar geçen senelerde Bosnalı Müslüman çocukları diri diri kıyma makinesinde çekerek köfte yapıp annelerine yedirdiler. Diri diri çocukların gözlerini oydular. Daha küçük yaştaki kız çocuklarının namusunu kirlettiler. Ve daha nice vicdanın kabul etmediği türlü işkencelerle Müslümanları inim inim inlettiler. Bunları unuttun mu? Bunlar kanına dokunmuyor mu” denildi.

Etiketler: » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+6 = ?