logo


CS GO kodları

Uzun yıllardır gelişen oyun teknolojilerine ve yeni oyun türlerine karşı sürekli olarak hatırı sayılır miktarlarda oyuncu sayısı olan Metin2 ve Counter – Strike oyun serileri birer efsane. CS GO kodlarının bile milyonlarca kişi tarafından kullanıldığı takip edildiği son dönemlerde tabii ki Metin2 ‘den daha popüler olan oyun Counter – Strike Global Offensive adlı CS’nin son serisi.

Özellikle 2000’li yılların başında patlama yapan bu oyunlardan Metin2 bir role – play oyunu iken Counter Strike oyunları FPS olarak tabir ediliyor. Metin2’nin adını duyunca akla gelen bir çeşit muadili de Knight Online. Peki CS GO kodları bile bu denli büyük bir pazara sahipken aynı büyüme ve gelişme Metin2 ve Knight Online gibi oyunlarda neden gerçekleşmedi?

Öncelikle burada oyun türleri ve bunların hitap ettiği kitlenin çok etkili olduğu bir gerçek CS GO kodları ile yapılan aktivitelere ve bunların oyun dışı sağladığı eğlenceyi ele alacak olursak Metin2 gibi oyunlarda bunun pek mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Aslında CS GO kodları gibi Metin2 ve Knight Online gibi oyunların da oyun içini ve oyun dışını interaktif şekilde kullanmaya yarayan bazı sanal kaynak ve kodları mevcut. Fakat CS GO kodları kadar geniş yelpazede aktivite imkânı sunamıyorlar.

Burada CS GO kodları olarak bahsettiğimiz tabii ki indirimler, skin hediyeleri, silah, bıçak vb. itemleri kazanabileceğiniz fırsat ve indirim kodları. Ayrıca CS GO kodları deyince oyun içi konsol kodları da aklınıza gelebilir. Metin2 ve CS GO’yu ayıran özelliklerden birisi de aslında yine CS GO kodları ile ilgili. CS GO kodları ile oyun içinde yapılabilen pratik ve oyunu kişiselleştirmenize yarayan komutlardan Metin2 gibi oyunlarda söz etmek mümkün değil. Ancak CS GO gibi oyunların sağladıkları bu özgürlük ile bütün oyuncular oyun zevklerini kendi isteklerine göre dizayn edebiliyor. Bu da hem CS GO’nun daha çok oyuncu kazanmasını hem de bu oyuncuların kalıcı olmasını sağlıyor. Ayrıca Metin2 türündeki oyunların çok küçük grafik eklemeleri dışında oyun çağını yakalamaları imkânsız. Zira oyunun türü ve senaryosu gereği oturduğu temelleri değiştirmek mümkün değil. Zaten mevcut Metin2 oyuncuları da buna sıcak bakamayacağından bu tür oyunlar daha çekirdek bir oyuncu kitlesiyle uzunca yıllar ayakta kalmayı başarıyor. Bu noktada Metin2, Knight Online, Silk Road Online vb. oyunların genelde eski oyuncuların yeniden başladığı veya hiç bırakmayanların devam ettiği türden, yeni oyunculara pek açık olmayan oyunlar olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Etiketler: » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+1 = ?