logo


Çözüm sürecinde PKK’nın eylemleri daha da arttı

pkk

Jandarma Genel Komutanlığı’nın terör olayları istatistikleri, Çözüm Süreci’nin olumlu atmosferinin bölücü örgüt PKK’nın eylemlerini azaltmak yerine artırdığını gösterdi.

Bölücü örgüt, 2015 yılının ilk 7 ayında jandarma mücavir alanında 832 terör eylemi yaptı. Güvenlik birimlerinden edinilen bilgiye göre, bölücü terör örgütü tarafından son dönemde artan şekilde yurdun birçok ilinde terör eylemi gerçekleştirildi.

Özellikle son bir haftada bölücü örgüt PKK, yoğun bir şekilde terör eylemine başvurmaya başladı. Son bir haftada sadece jandarma bölgesinde 31 araç yakıldı. Bu araçların bir kısmını sivil vatandaşların özel aracı, bir kısmını ise bölge insanına istihdam sağlayan şirketlere ait iş araçları oluşturdu.

Terör örgütü aynı sürede 5 aracı gasp ederken, 14 ayrı yerde ise yatırım alanlarında çalışan işçileri tehditle iş yerlerini terk etmeye zorladı. Terör örgütü bu süre zarfında aralarında korucuların da bulunduğu 5 kişiyi kaçırdı.

ASKERİ BİRLİKLERE TACİZ ATEŞİ

Farklı 11 bölgede askeri birliklere ağır silahlarla taciz ateşi açan terör örgütü, birçok yerde ise yolları trafiğe kapatarak PKK propagandası yaptı.

Öte yandan jandarma sorumluluk bölgesinde 2012’de bin 689 genel terör olayı meydana geldi, 2013’te bu rakam 658 oldu. 2014’te bin 255 terör olayı yaşanırken, 2015 yılının ilk 7 ayında 832 terör olayı meydana geldi.

Etiketler: » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+5 = ?