logo


Çöp konteynerinden yeni doğmuş bebek çıktı!

bebek-ceset-640x360Muğla’nın Dalaman İlçesi’nde, bir çöp konteynerinde ayağında yara olan bir erkek bebek bulundu.

Göbek bağı kesilmemiş olan ve 3-4 saat önce doğmuş olduğu tahmin edilen bebek, tedavisi için Dalaman Devlet Hastanesi’ne teslim edilirken polis bebeğin annesinin bulunması için çalışma başlattı.
Dalaman Belediyesi temizlik işçileri, bugün saat 08.00 sıralarında Atakent Mahallesi’ndeki bir çöp konteynerinde kanlı eteğe sarılmış bir erkek bebek bulup durumu polise ve 112 Acil Servis’e bildirdi. Ancak bu sırada yakınlarının haber vermesi üzerine olaydan haberdar olan Dalaman Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görevli sağlık memuru Ömer Turgut, yakında olduğu için hemen olay yerine gidip soğuktan bedeni buz gibi olmuş bebeği çöp konteynerinden çıkardı.

Turgut, temiz bir beze sardığı bebeği ambulansı beklemeden çalıştığı hastaneye götürdüğünü belirtip “Hemen ısıtıcıya aldık. Kısa sürede Acil Servis’te görevli doktorumuz Murat Hipor ile çocuk doktorumuz Eray Özüesen gereken muayenelerini yaptı. Bebeği yıkayıp karnını doyurduk. Ayağındaki yarasına ilk müdahale yapıldı. Şu an için sağlık durumu iyi” dedi. Bebeğe, ’Ömer Umut’ adı verildi.
Hastane yetkililerinin haber vermesi üzerine gelen polis ekipleri, bebeğin annesinin bulunması için çalışma başlattı.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+6 = ?