logo

20 Eylül 2016

Çocuklarınız İçin En Uygun Oyunları oyunuoyna.org ’de BulaBilirsiniz

frivOnline oyun oynamak hiç şüphe yok ki, dünyanın farklı yerlerinde bulunan insanlar için en cazip zaman geçirme eylemidir. Bazıları mobil cihazlarında Facebook üzerinden oynamakta, bazıları ise değişik türler sunan Friv oyunları kişisel bilgisayarlar üzerinde oynayarak zaman geçirmeyi severler. Bunu göz önüne aldığımızda, bu tür friv oyun siteleri, boş zamanlarında keyif almak isteyen basit ve sosyalleşmek adına da bir şeyler bekleyen insanlar için en iyi adreslerden birisi oluyor. Bu sitelerde aksiyon, macera, eğlence ve strateji gibi çeşitli türlere rastlayabiliyoruz. Bu oyunlar içerisinde kendimizi off-road rallisinde tozu dumana katarken, en sıcak çatışmalara girip, daha sonra çiftlik kurarken bulabiliyoruz.
Friv oyunlarının içeriği popüler karakterlerden, çok oynanan oyunlara kadar zengin bir yelpaze sunuyor. Çocukların oldukça sevdiği sünger bob ve barbie karakteri mevcut. Kız çocukları aynı zamanda makyaj yapma gibi oyunlarla yaratıcılığını geliştirirken, bulmaca, çözüm temalı oyunlarla da işlem hızını geliştirebiliyorlar. Tüm bunların yanında Minecraft, Counter Strike gibi popüler oyunları da bulabiliyoruz. Kategorilerde yer alan farklı türlerdeki oyun çeşidi binleri bulabiliyor ve hangi oyunumu denemek arasında kararsız kalıyoruz. Bir de bunlara güncel olarak eklenen Yeni Friv Oyunları da cabası. Zira bu tür sitelerin en önemli özelliği, bağımsız geliştiriciler tarafından kısa sürede yapılan oyunların siteye sürekli olarak eklenmesidir. Aynı zamanda oyuncular, site yetkililerine bazı oyun siparişleri de verebiliyorlar. Bu da, friv oyun sitelerini çok daha cazip kılmada yardımcı oluyor.
Friv oyunları her yaştan ve her cinsten insana hitap edebiliyor. Örneğin, erkekler için futbol, basketbol, strateji, aksiyon ve özellikle araba yarışı en cazip oyun türleri olmaktadır. Bir futbol oyununda rakiplerimizi tek tek eleyerek kupaya uzanırken, yarış oyunlarında seviye atlayarak araçlarımızı modifiye etme imkânına kavuşuyoruz. Aksiyon oyunlarındaki savaş sahneleri ise eğlencenin dozunu arttırmaya yetiyor. Tabi bir de ebeveynlerin çocukları için sıklıkla başvurduğu bir yöntem olan Friv Oyun siteleri, yapboz ve bulmaca oyunlarıyla onları bir süreliğine eğlendirirken eğitiyor, kişisel gelişimlerine katkı sağlaması adına önem arz edebiliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?