logo


Çocuklar uçurtma şenliğinde

Pelitözü Gölpark’ta organize edilen şenlikte, anaokulu öğrencileri ve velileri hazırladıkları uçurtmaları gökyüzüne bırakırken baharın gelişini coşkuyla kutladılar. Pek çoğu hayatında ilk kez uçurtma uçuran minikler, Bilecik Belediyesi Çocuk Parkı’nın yanında hazırlanan alanda çizgi film karakterleri Garfield ve Pepe ile de dans etti. Ellerini renkli boyalarla boyayan anaokulu öğrencileri, alana gerilen dev tuvale el izlerini bıraktılar. 7’den 70’e çok yüzlerce kişi Gölpark kıyısına giderek keyifli bir gün geçirdi.

Balahatun Anaokulu Müdür Yardımcısı Aylin Çakır, okul öncesi eğitimi yılsonu şenlikleri kapsamında düzenledikleri uçurtma şenliğinin bu yıl ikinci kez gerçekleştiğini söyledi. Çakır şöyle konuştu:

‘Çocuklarımızı eğlendirmek için animasyon gösterisi olarak Garfield ve Pepe’yi davet ettik. Bunun yanı sıra dev tuvalimizde çocukların düşlerini renklendirmeleri için parmak boyası şenliği düzenledik. Vali Yardımcımız Sayın Süleyman Deniz teşriflerini bulundurdular, Şube Müdürümüz Sayın Erdoğan Kaba’nın konuşmasıyla programımızın açılışını yaptık. Halkımızla, öğrencilerimizle, velilerimizle Bilecik Gölpark’ta keyifli bir gün geçiriyoruz.’

Etiketler: » »

Share