logo


24 Nisan 2016

“Çocuklar ölmesin diye bugün 23 Nisan”

deniz çakır

Ünlü oyuncu Deniz Çakır’ın 23 nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla paylaştığı mesaj, sosyal medyada gündeme oturdu.Ünlü oyuncu, “Ölmesin çocuklar, tacize uğramasın, sokağa çıkabilsinler. Oyun oynayabilsinler, çocuk yaşta evlendirilmesinler diye… Bugün 23 Nisan” paylaşımında bulundu.

Deniz Çakır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için dileklerini belirtirken Türkiye’de çocuk olmak üzere dikkat çeken tespitlerde bulundu.

İşte Çakır’ın paylaşımı:

Güzel çocuklar… En güzel yarınlara… En temiz yanınızı kaybetmeden çıkın inşallah… Ve siz büyükler, bir çocukla göz göze geldikten sonra içinize güzellik, yüzünüze tebessüm gelmiyorsa bir şey diyemiyorum ben size… Bu ülkede çocukluğunu yaşayamayan, bebek yaşta çalışmak zorunda kalan, tacize uğrayan, sokağa çıkma yasağı yüzünden dünyayı dört duvar bilen çocuklar var…

Belki bugün çocuklar için bir şey yaparsınız kendi önceliklerinizi bir yana koyup.. Ölmesin çocuklar, tacize uğramasın, sokağa çıkabilsinler. Oyun oynayabilsinler, çocuk yaşta evlendirilmesinler diye… Bugün 23 Nisan.. ÇOCUK BAYRAMI… Sadece iyi koşullarda yaşama imkanı olanların değil. BÜTÜN ÇOCUKLARIN BAYRAMI… Bir şey yap o “öteki” çocuklar için bugün … Nolur.. Bir şey yap….

1

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+10 = ?