logo


07 Aralık 2015

Çocukla ilişkiye giren kıza cinsel istismardan hapis cezası

Zonguldak’ta, 14 yaşındaki erkek çocuğu Z.B. ile ilişkiye giren 17 yaşındaki G.K. adlı kız, ’cinsel istismar’ suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada 7 yıl 4 ay 26 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Geçen Nisan ayında Z.B., cep telefonuyla rastgele araması sonucu tanıştığı G.K. arkadaş oldu. Bir süre sonra G.K. ve Z.B., Kilimli İlçesi Çatalağzı Beldesi’nde boş bir evde, ardından da Zonguldak’ta metruk bir binada ilişkiye girdi. Z.B.’nin durumu anlattığı babasının şikayeti üzerine G.K. hakkında, ’çocuğun basit cinsel istismarı’ ve ’çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlarından toplam 23 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, tutuksuz sanık G.K. ve mağdur Z.B. katılmadı. Mahkeme heyeti, 15 yaşını tamamlamamış çocuk sayılan Z.B.’ye karşı cinsel istismar suçunu işlediği kanaatine vardığı sanık G.K.’ye 7 yıl 4 ay 26 gün hapis cezası verdi.

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+5 = ?
#

Çocukla ilişkiye giren kıza cinsel istismardan hapis cezası” için 1 yorum

  1. simona antoneta : diyor ki:

    kizi zorlasalar ilişkiye erkek iyi hal indirimi alirdi örnek veriyorum .Kendisine silah zoruyla tecavüz eden adamı öldürdüğü için müebbet alan Nevin Yıldırım’ ın cezası az bulunarak, hakkında ağırlaştırılmış müebbet istendi. Kadın katili tüm erkeklere iyi hal ve tahrik indirimi verenler, söz konusu kadın ve onun haklı özsavunması olunca, en ağır şekilde cezalandırıyor.
    Lanet olsun..

    0