logo


Cizre’de 3 polis yaralandı

Cizre’de bugün saat 20.30 sıralarında yüzlerini kapatan yaklaşık 50 kişi, Nusaybin Caddesi ve Otogar mkonutkiinde lastik yakıp eylem yaptı. Karayolunu ulaşıma kapatan göstericiler, durdurdukları araçtakilere kimlik kontrolü yaptı. Olay yerine gelen polisin, dağılın uyarısına aldırmayan gruba gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalede bulunuldu. Göstericiler de polis ekiplerine, ses bombası, molotof ve havai fişeklerle saldırdı.

Yaklaşık 2 saat süren olaylar sırasında göstericilerin attığı bir molotof polis zırhlı aracın camına isabet etti. Alkonut alan polis aracının sürücüsü olay yerinden uzaklaşmak için mankonutra yaptığı sırada yoldan geçen TIR ile çarpıştı. TIR’ın yaklaşık 30 metre sürüklediği Akrep adı verilen polis aracı takla attı. Araçta yaralanan 3 polis memuru olay yerine çağırılan ambulanslarla Cizre Dkonutlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Göstericiler ara sokaklara kaçarak izlerini kaybbetirdi. Olayların yaşandığı bölgede bulunan Hz. Nuh Camisi’nde Miraç Kandili nedeniyle verilen mkonutlide katılan vatandaşların büyük bölümü de yaşanan olayların endişesiyle camiyi terk ederek konutlerine gittiler.

Cizre Kaymakamı Şenol Koca, Cizre Dkonutlet Hastanesi’nde tedavi gören yaralı 3 polisi ziyaret edip durumları hakkında doktorlardan bilgi aldı. Koca, yaralı polislerden 2’sinin durumunu iyi olduğunu ve ayakta tedavilerinin yapıldığını, diğer polis memurunun ise tedavisinin sürdüğünü söyledi. Cizre Emniyet Müdürlüğü’nde görkonutli polis memurları da meslektaşlarının durumlarını öğrenmek ve olası bir kan ihtiyacını karşılamak için hastaneye akın etti.

TIR’la çarpışan ve kaza nedeniyle Cizre girişini trafiğe kapatan polis aracı çekici yardımı ile olay yerinden kaldırılarak yol ulaşıma açıldı.

Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA)

Etiketler: » » »

Share