logo


CHP’li vekil kürsüye böyle geldi

agbaba
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda, kürsüde kask ve gaz maskesi takarak, Gezi Parkı odaklı olaylarda polisin müdahalesini eleştirdi.
TBMM Genel Kurul’da, elektronik paraya yeni düzenleme getiren tasarı üzerindeki görüşmelerde söz alan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Gezi Parkı eylemlerinde doktorların, avukatların, göstericilerin gözaltına alındığını ancak CHP’nin İstanbul’daki il binasına saldırıda bulunanların gündeme getirilmediğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, camide içki içildiği ve başortülü bir kadına saldırıda bulunulduğunu anlattığını anımsatan Yüceer, “Bir devlet adamı, böyle gergin günlerde, dinine bağlı, temiz insanları tahrik etmek istercesine bu ifadeleri kullanır mı? Devlet adamının görevi, bunları yapanları yargının önüne çıkarmaktır” dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Gezi Parkı eylemlerinde revire de gaz bombası atıldığını belirterek, bunun savaşta bile yapılmayacak bir müdahale olduğunu savundu.

BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Bingöl’ün Solhan ilçesinde 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan 8 uzman çavuştan 6’sının tutuklandığı ancak daha sonra serbest bırakıldığını belirtti. Söz konusu uzman çavuşların halen görevlerinden de uzaklaştırılmadığını kaydeden Baluken, Bingöl halkının bu duruma tepkili olduğunu söyledi.

Kürsüde kask ve gaz maskesi taktı

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Taksim’de kendisinin de biber gazına maruz kaldığını ve hala gözlerinin yandığını ifade etti.

Kürsüde kask ve gaz maskesi takan Ağbaba, “Önce küçük bir maske ve gözlük aldım ama yetmedi.

Sonra bu kaskı ve 250 liraya gaz maskesini aldım. Bu da yetmedi” dedi.

Kürsüye biber gazı kapsülü de bırakın Ağbaba, AK Parti milletvekillerine yönelik, “Sizin,
demokrasiyle ilginiz, alakanız yok” ifadesini kullandı.

Süresi bittikten sonra yerine geçen Ağbaba, bir sonraki konuşmasına yine kask, gözlük ve gaz maskesiyle çıktı.

Ağbaba, “Bunlar milletvekili aksesuarları. Bu başarınızdan dolayı sizi kutluyorum. Hitler’i bile kıskandıracak projeyi gerçekleştirdiniz. O küçük gaz odaları yapıyordu, siz bütün ülkeyi gaz odası haline getirdiniz” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise Ağbaba’nın konuşmasını eleştirerek, “Her birimiz zihnimizde bir dünya modeli oluştururuz ve bunu dünyanın kendisi zannederiz. Konuşmacı da kendi dünya modelinde olayları böyle algılıyor. Bizim gerçekliğimizle, durduğumuz yerle bunların alakası yok. Konuşmacının bu konuşmayı hangi amaca matuf yatığını bildiğimi için buna bir şey diyemiyorum” dedi.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+10 = ?