logo


31 Ocak 2017

CHP’li Sera Kadıgil gözaltına alındı

CHP Parti Meclisi Üyesi Sera Kadıgil, başka bir davadan dolayı ifade vermek için geldiği Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda attığı tweetler nedeniyle açılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

CHP PM üyesi Saliha Sera Kadılgil hakkında, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle yakalanmasına yönelik gözaltı kararı çıkarıldı. Basın Suçları Bürosu savcılığı tarafından twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda, “Cumhurbaşkanına hakaret” ve “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama” suçlarından soruşturma başlatılan CHP PM üyesi Sera Kadıgil, Necmeddin Bilal Erdoğan’a hakaret suçundan yargılandığı davada ifade vermek için geldiği Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda gözaltına alındı. Kadigil, avukatlar ve polis eşliğinde ifade vermek üzere bekliyor. Kadıgil ifadesini verdikten sonra emniyete götürülecek. Bu arada CHPli vekil Selina Doğan da destek için adliyeye geldi

EN GENÇ ÜYELERDEN BİRİ

Kadıgil, CHP Parti Meclisi’nin en genç üyelerinden biri. Attığı tweetler tartışma konusu olmuştu.

Etiketler: » » » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

6+6 = ?
#

CHP’li Sera Kadıgil gözaltına alındı” için 1 yorum

  1. Fikri Deniz : diyor ki:

    Tam olarak ne konuştuğunu bilmiyorum, eğer suçu varsa cezasını çeksin. Cumhurbaşkanına hakaret ve dini değerleri aşağılama. Neden iki yüzlülük var, AK Partisinden CHP Yöneticisine Kılıçdaroğluna hakaret yok mu ” Kılıçdaroğlunun kellesi için evet ” diyen kim ve Milletvekiller CHP lileri dinsiz olarak söylemler yok mu, onlar İktidarda olduğu için ceza hak etmiyorlar mı ?

    0