logo


CHP’den Beyoğlu İçin Ünlü Oyuncuya Teklif

1
CHP, Gezi Parkı eylemlerine katılan gençleri anlamak için eylem planı hazırladı.

Memet Ali Alabora’nın da aralarında bulunduğu bazı isimlere belediye başkan adaylığı ve parti yönetimlerinde görev teklif edileceği iddia edildi.

Gezi Parkı eylemcilerinin büyük bölümünün “hiçbir partiye yakınlık hissetmemesi ve CHP’ye mesafeli” duruşu konusunda özeleştiri yapan CHP yönetimi, bu gençleri anlamak için bir dizi eylem planı hazırladı.
Bu kapsamda partinin MYK toplantısında, Gezi Parkı eylemlerinde yer alan sanatçı Memet Ali Alabora’nın da aralarında bulunduğu bazı isimlere belediye başkanlığı ya da parti yönetimlerinde görev verilmesi önerildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sıcak baktığı öneri doğrultusunda, Alabora’nın da kabul etmesi halinde Beyoğlu’ndan aday gösterilmesi seçeneği ön plana çıktı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; CHP MYK toplantısında, Gezi Parkı süreci masaya yatırıldı. Toplantıda bir MYK üyesi, CHP’ye yönelik “olumsuz” algının kırılması için “Gezi Parkı’nda ön plana çıkan isimleri, eylemin içinde yer alanları belediye başkan adayı gösterebiliriz. Memet Ali Alabora, siyasi çizgisi öteden beri bilinen birisi. Mesela Beyoğlu’nda aday gösterebiliriz” görüşünü dile getirdi. Bu öneri, MYK’de olumlu karşılandı.

GENÇLİK ÇALIŞTAYI YAPILACAK

CHP yönetimi ayrıca, Gezi eylemlerine katılan gençlerle diyalog kurma yollarını belirlemek için bir “Gençlik Çalıştayı” düzenlemeyi de planlanıyor. Akademisyenler, eylemleri izleyen gazeteciler ile Gezi protestolarında aktif rol oynayan sivil toplum örgütleri ve gençlerin bu çalıştaya davet edilmesi kararlaştırıldı.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

1+4 = ?