logo


18 Nisan 2018

CHP’den 24 Haziran’daki erken seçim kararına ilk tepki: Hodri meydan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim ile ilgili yaptığı ilk açıklamada ” hızırız kazanacağız, 2018 demokrasi yılı olacak” dedi. Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da “Biz seçime hazırız. Hodri meydan. Millet karar verecek” ifadesini kullandı. CHP’Li Engin Altay da CHP’nin adayının 15 gün içinde belli olacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Naziran’da erken seçim kararını açıklaması sonrası konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hazırız kazanacağız, 2018 demokrasi yılı olacak” dedi.

Hatay’a çeşitli inceleme ve açılışlara katılmak üzere gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan da CHP Hatay İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Burada erken seçimle ilgili değerlendirmede bulunan Tezcan, “Hodri meydan, biz CHP olarak her zaman seçime hazırız, hazır olduğumuzu da söyledik. Seçimle ilgili bugüne kadar konuşmalar devam ederken, daha önce kulislerde yorumlar yapılırken, bizim her zaman söylediğimiz şey şuydu: ‘Biz CHP olarak iktidar olmaya talibiz, iktidar olmanın yolu seçim ve sandıktan geçer, hodri meydan” ifadesini kullandı.Tezcan seçim öncesi OHAL’in de kaldırılmasını istedi.

CHP’NİN ADAYI 15 GÜN İÇİNDE NETLEŞECEK

CHP’li Engin Altay da haziran ayında seçim kararının CHP için de sürpriz olduğunu dile getirdi. Altay CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının 15 gün içinde netleşeceğini dile getirdi. (Milliyet)

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

4+9 = ?