logo


CHP Turgutlu’da yönetim kavgası

chp turgutlu kavga

Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde CHP İlçe Başkanlığı görevinden 3 gün önce alındığı ileri sürülen Erk Kayabaş’ın, partisini il yönetiminden görevinin devam ettiğine dair elinde yazı olduğunu, bunun ilçe teşkilatına fakslandığını belirterek düzenlediği basın toplantısında sandalyeler havada uçuştu. Yazının kendilerine ulaşmadığını ileri süren partililerle yaşanan gerginliğin daha da büyümesini, araya giren polis önledi.

CHP Turgutlu İlçe Teşkilatı Başkanı Erk Kayabaş, geçen 10 Eylül’de, toplantılara katılmadığı gerekçesiyle ilçe yönetim kurulu üyeleri tarafından görevden alındı, yerine Selahattin Yönak atandı. Kayabaş, halen kendisinin ilçe başkanlığı görevinin devam ettiğine dair partisinin Manisa İl Başkanlığı’ndan yazı aldığını, aynı yazının İlçe Teşkilatı’na da fakslandığını ileri sürerek, bugün bir basın açıklaması yaptı. Partisinin ilçe teşkilatındaki basın açıklamasında, gergin anlar yaşandı. Yazının kendilerine ulaşmadığını ileri süren ilçe yönetimi, Kayabaş’a tepki gösterdi. Bunun üzerine gerginlik daha da büyüdü. Partililer birbirlerine sandalyelerle saldırdı. 10 dakika süren kavgada çeşitli yerlerinden yaralanan oldu. Olayların daha da büyümesini, polisler ve araya giren bazı partililer önledi.

Olayların ardından bir açıklama yapan Erk Kayabaş, “Birlik beraberlik içerisinde olmak isteyen insanlarız. Bizim yaptığımız bir yanlış varsa görevden alınabiliriz, hukuka saygılıyız. Toplantıya katılan herkese teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde olacakları hep birlikte izleyeceğiz” dedi.

CHP Manisa eski Milletvekili HASAN Ören ise “Bu yönetim resmi yazı olmadan kime, neyi teslim edecek? Bu partinin aylık 20 bin lirası var, karar defterleri var. Bunlar kime teslim edilecek. Bu işin arkasında Manisa Milletvekili Özgür Özel var. Gelsin şimdi arkadaşlara bu durumu anlatsın. Eğer bu partide aldığımız 28 bin oyumuz düşerse bu insanlar değil Özgür Özel ve onun kullandığı kişiler suçludur” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Turgutlu İlçe Başkanlığı’nda yaşananlar konusunda, şu değerlendirmede bulundu:

“Bugün yaşananları büyük bir üzüntüyle izledim. O kargaşanın sonunda, birileri tarafından ismimin anılmasını ve adımın bu olaylara karıştırılmaya çalışılmasını da partimize ve partimizin Turgutlu ve Manisa’da yükselen trendine bir darbe vurulmaya çalışılmasından başka bir şey olarak görmüyorum. Başarıyı herkes taşıyabiliyor ama başarısızlığı taşıyabilmek, galibiyeti herkes taşıyabiliyor ama mağlubiyeti taşıyabilmek gerçekten önemli. Bugün bunun taşınamadığı, bir takım kişiler tarafından yapılan ve partimizin de o kargaşanın içine çekilmeye çalışıldığı bir eylemlilik içindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi büyüktür. Turgutlu’da son seçimde çok yüksek bir oy artışı yakalamıştık. Bu artışı yapanları ödüllendirmek, bu artıştan rahatsız olanların da bir kenara çekilmesini beklemek bütün Turgutlulular’ın hakkıdır. Bunun dışında partimizi bu duruma düşürmeye çalışanları esefle kınıyorum. Kararı partimizin yetkili organları verir.”

Etiketler: » » » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

9+5 = ?