logo


Çevik Kuvvet Yeniden Taksim’de!

haberçevikkuvvettaksimTaksim’de farklı noktalarda toplanarak polise taş, şişe, bilye ve havai fişeklerle saldıran eylemcilere polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

“İnternetime Dokunma” sloganıyla başta Taksim ve Galatasaray Meydanı ile Taksim Tünel bölgesinde toplanan eylemciler, meydana yürümek için harekete geçti. Taksim’in birçok noktasında polisin engeliyle karşılaşan eylemciler, daha sonra polise taş, şişe, bilye ve havai fişeklerle saldırdı. Bunun üzerine polis ekipleri eylemcilere tazyikli su ve biber gazıyla karşılık verdi. Bir süre devam eden karşılıklı çatışmanın ardından eylemciler Galatasaray Meydanı’ndan Taksim Tünele kadar uzaklaştırıldı. Ancak eylemciler Taksim Tünel’de ara sokaklara kaçarak bir süre polisle çatışmaya devam etti. Taksim Tünel’deki müdahalelerin ardından tekrar Galatasaray Meydanı’na dönen polis ekipleri, burada ise ara sokaklara kaçan eylemcilerin dağılmaması üzerine müdahale etti. Galatasaray Meydanında ise atılan biber gazından etkilenen birçok vatandaş zor anlar yaşarken bir kadının bağırarak polise tepki gösterdiği gözlendi. Olay sırasında yaralanan bir şahıs ise içerisinde polislerin bulunduğu akrep aracına saldırmaya çalıştı. Daha sonra şahsa, çevik kuvvet sağlık ekipleri tarafından pansuman yapıldı.

Öte yandan Odakule civarında polise taş ve şişelerle saldıran gruba polis burada biber gazıyla müdahale etti. Atılan gazdan etkilenen vatandaşlar polise tepki gösterdi. Polisle vatandaşlar arasında kısa süreli arbede yaşandı. Balo Sokağı’nda da polise taş ve bilyelerle saldıran gruba biber gazıyla müdahale edildi. Atılan biber gazından dolayı kurt kapanı olan sokağa giren bir araç geri gidemeyerek, biber gazının içerisinde kaldı. Araç içerisindeki vatandaşlar gazdan etkilendi.

Öte yandan, Balo Sokağı’nda dağılmamakta direnen bir grup gösterici ile polis arasında kovalamaca yaşandı. Eylemciler arbede sırasında Taksim Nevizade’ye kaçmaya çalışırken, çevik kuvvet ekipleri de eylemcileri takip etti. Bu esnada sokakta yemek yiyen ve gazdan etkilenen vatandaşlar kargaşa ortamından uzaklaşmaya çalıştı.

Etiketler:

Share