logo


Ceren Suy Bebek Çocuk Esirgeme Kurumuna Gönderildi

Konya’nın Akşehir ilçesinde, “Durumum düzeldiğinde onu almaya geleceğim” yazılı not bırakılarak bir evin önüne bırakılan 7 günlük Ceren Suy bebek, Çocuk Esirgeme Kurumu’na gönderildi.

Akşehir Kuşçu Mahallesi Boğaz Sokak’ta bir evin girişinde kundağa sarılı halde bulunduktan sonra Akşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 7 günlük bebeğin tedavisi tamamlandı. Hastanede hemşireler tarafından altı değiştirilip karnı doyurulan Ceren Suy bebek ambulansla bir hemşire eşliğinde Konya Çocuk Esirgeme Kurumuna gönderildi. Akşehir Devlet Hastanesi Hemşiresi Emine Uluçay, “Bebek sabah getirildi. Karnını doyurup altını değiştirdik. Gerekli aşıları yapıldı. Sağlık olarak herhangi bir problemi yok” dedi.

Bir evin önüne bırakılan Ceren Suy bebeğin kundağından çıkan kağıtta; “Kızımız Ceren Suy’u isteyerek veya dileyerek bırakmıyoruz. Bakacak durumumuz olmadığı için ve çevremdekilerden ters tepki görmekten korktuğum için bırakmak zorunda kaldık. Sizden ricam sizin iyi biri olduğunu biliyorum ve size bırakıyorum. Allah rızası için onu bırakmayın ben onu almaya geleceğim durumum düzeldiğinde şimdi durumumuzdan dolayı bırakıyoruz. Sizden ricam onun iyi ve sağlıklı olması için elinizden geleni yapmanızı istiyoruz. İçimiz yansa da bunu yapmak zorundayız umarım bizi anlarsınız ve çocuğuma sahip çıkarsın’ notu yer alıyordu.

Etiketler: » » »

Share