logo


Cenazesi otomobil bagajında götürüldü

Edinilen bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi, Gülbahçesi Mahallesi’nde 24 Mayıs Cumartesi günü meydana gelen olayda, Suriye’deki iç savaştan kaçarak 20 Mayıs’ta Adana’ya gelen Latif-Racha çiftinin en büyük oğlu Züher Mirzak (24), iş aramaktan dönerken DSİ’ye ait sulama kanalına düşen kardeşleri Mahir (10) ve Mirzan Mirzak (15) kurtardıktan sonra kayboldu.

Yapılan aramalar sonucu su altı polisleri Suriyeli gencin cesedini buldu. Züher Mirzak’ın cesedi Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Anne Racha Mirzak akrabalarıyla birlikte morgun önünde gözyaşlarına boğuldu.

Anne Racha Mirzak, 3.5 yıldır yaşanan iç savaşta evlerinin uçakla bombalanmasına rağmen ve hala savaş yaşanmasına rağmen oğlunu otopsiden sonra Suriye’ye defnetmek için götürmeye karar verdi. Ancak aile cenaze aracı olmadığı için Mirzak’ı kendi imkanlarıyla buldukları otomobil ile götürmek zorunda kaldı. Otomobilde cenazenin kokmaması için Mirzak’ın cenazesinin bulunduğu tabuta buzlar konuldu daha sonra cenazenin üzerine battaniyelerle kapatıldı. Cenaze otomobilin bagajına konulurken yakınları tekbir getirdi. Bu arada anne Mirzak otomobile dokunup oğluna son bir kez bakarak gözyaşlarına boğuldu. Annesinin ağladığını gören kardeşleri de gözyaşlarına boğuldu.

Mirzak’ın ailesi de aynı otomobil ile cenazeyi Suriye’ye götürmek için yola çıktı. Annenin otomobilin içerisinden zafer işareti yapması dikat çekti.

Etiketler: » » »

Share