logo


ÇEAŞ Kepez davasında ikinci raund da Cem Uzan’ın

cem uzan

Uluslarası Tahkim Mahkemesi ÇEAŞ Kepez davasında, Cem Uzan’ı ikici kez haklı buldu

Cem Uzan’ın Uluslarası Tahkim Mahkemesinde açmış olduğu ÇEAŞ Kepez davasında Tahkim Mahkemesi, Cem Uzan’ın taleplerini yerinde bularak lehine yeni bir karar verdi.

TÜRKİYE’DEN İKİ ÖDEV İSTENDİ
Odatv’de yer alan habere göre, bu kararla davanın tarafı olan Türkiye’den iki “ev ödevini” 7 gün içinde yerine getirmesi istendi;

1) Türkiye; 4875 Sayılı Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu’nun TBMM’de görüşülmesi sırasındaki bütün meclis tutanaklarını, değişiklik önergelerini, kanun taslağını, ve bu yasa ile ilgili yapılan tüm komisyon görüşmelerinin tutanaklarını mahkemeye sunmak zorunda.

2) ÇEAŞ’a ve Kepeze ait olan tüm barajlarının devir ve tesliminin yapılıp yapılmadığı, devir ve teslimin kanuna uygun yapılıp yapılmadığı ve hala bunların sahiplerinin ÇEAŞ ve Kepez olup olmadığı hususlarının somut bir biçimde tüm belgeleriyle yanıtlamak zorunda…

DAVAYI KAZANMASI BEKLENİYOR!
Enerji bakanlığı ise bilanço oyunu yaparken suç üstü yakalandı. Görüşüne başvurulan uzmanlar Cem Uzan’ın davayı kazanmasına kesin gözüyle bakıyor. Bu davanın boyutunun 15 milyar Euro olduğu tazminatın 12 senelik faizi ile 25 milyar Euro’yu bulması bekleniyor.

Etiketler: » » » »
Share


#

SEN DE YORUM YAZ

2+6 = ?