logo


“CD’LERİNİ İZLEDİĞİM ZAMAN VURULMUŞA DÖNDÜM”

haberbaşbakan633Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TRT’nin ortak yayınında,Ahmet Taçgetiren,Nihal Bengisü Karaca ve Hakan Albayrak’ın sorularını yanıtladı.

İşte konuşmasından satırbaşları;

Bu kişi oradan ülkemi karıştırıyor. Şu anda bunun tedbirlerini alma zorundayız. Amerika’da inzivaya çekilmek. Bu nasıl inziva. Bizim ülkemizde inzivaya çekilecek çok yer var.

Bunlar tamamıyla şantaj olarak kullanılan şeyler. Partilerden istifa eden kişilerin istifa nedenlerini araştırırsak altlarından bunlar çıkabilir.

Bunlara gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum; Şu ifade çok kullanılıyor ‘hoca efendi dediyse bunda bir keramet vardır” bu ifade çok yanlış bir yaklaşım tarzıdır. Bunlarda yalan takiye, iftira fitne fesat var. Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı Tayyip Erdoğan on iki yıldır görevde. Bize bazen kitaplarını falan gönderiyor. N’oldu ki on iki yılda akla gelecek her türlü iftirayı atma yoluna girdiler. Beni dinlemişler, ailemi dinlemişler, oğlumu kızımı dinlemişler. Bir Müslüman bir Müslümanı dinleyebilir mi gözetleyebilir mi? Şantajı da kullanıyorlar. Bunun uluslararası boyutu da. Mesela Enerji Bakanım ile görüşüyorum. Bunu bir yerlere servis edersen bu dört dörtlük vatan ihanet suçuna girer. Bizim bu görüşmelerimizi uluslararası yerlere servis etmedikleri ne malum?

YURTLARDA TEHDİT VAR
Yurtlarda korku var. bu kişiler tehdit ediyorlar. Bana gelen bir kız öğrencimiz “Eğer onları dediğini yapmazsak başbakanım. annemi babamı arayacaklar, anneme babama sizin kızınız erkeklerle meşru olmayan telefonlar edecekler” diyorlar. Yani bir şantaj var.

BAŞBUĞ İDDİALARI
Emekliliğini izteyen ahlaksız seviyesiz biri diyor ki ‘Bu tutuklamayı başbakan istedi’ diyor. A’dan Z’ye bunların hepsi yalan. Bunlar takiyeyi, yalani leblebi çekirdek gibi yerler. Sen benimle kaç kere görüştün. Bunun bedelini ödeyecek. Bazı malum oparasyonu yapıp istanbul dışına gönderilen savcılar vardı ya bunların hepsi kankaydı. Kendileri için somut dedilleri yoksa Tayyip Erdoğan için nasıl oluyor. Onlara da mı montaj kaset yayınlayacaklar? Bakın bugün fezleke ile ilgili tartışma istediler. Dert bugün bunu yapıp burdan netice alırlarsa son günlerde değerlendirebilir miyiz? Bizim arkadaşlarımız onlara gereken yanıtı verdiler. Benim dört bakın arkadaşım gerekeni gerektiği zamanda yapar. Daha önce da yaptılar ve görevlerinden ayrıldılar. Muhalefet
soruşturma önergesi vermiyor. Biliyorlar ki buradan bekledikleri neticeyi alamayabilirler. Bugünkü olaydan sonra onlar böyle bir atağa geçseler şaşırmam. Yerel seçimlerden sonra olabilir, arkadaşlarımız verebilir.”

TAHLİYELER
Yargı neden bu kadar uzun süre bekliyor. Bu zamana kadar karar verilmez mi bu zulümdür. Çıkanlar beraat etmedi, bunlar tutuksuz yargılanmaya devam edecekler. Bütün bunların hepsinin şahsımla partimle bir ilgisi yoktur. Genelkurmay başkanı ile yaptığım açıklama herkesin malumudur. Tutuksuz yargılanmasını söylemiştim. Yerel mahkeme kararını verdi ve bu bir rahatlama getirmiş oldu. Şu anda içeride nice masum insanlar varken, içeride olan Yakup Köse var. Tüm Türkiye için bunların hepsinin gözden geçirilmesi lazım.

“CD’LERİNİ İZLEDİĞİM ZAMAN VURULMUŞA DÖNDÜM”
Bir müslümanın bir müslümanı dinleyemeyeceğini şantaj olarak kullanamayacağını dile getiren Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: “Bize bazen kitaplarını falan gönderiyor. Ne oldu ki on iki yılda akla gelecek her türlü iftirayı atma yoluna girdiler. Beni dinlemişler, ailemi dinlemişler, oğlumu kızımı dinlemişler. Yasal değil. Bir müslüman bir müslümanı dinleyebilir mi gözetleyebilir mi? Bizim dinimizde böyle bir şey var mı? Şantajı da kullanıyorlar. Bunun uluslararası boyutu da var. Mesela Enerji Bakanım ile görüşüyorum. Bunu bir yerlere servis edersen bu dört dörtlük vatana ihanet suçuna girer. Bizim bu görüşmelerimizi uluslararası yerlere servis etmedikleri ne malum? Bunların içerisinde sıkıntılı olaylar var. Mesela Adana olayı. Adana olayı yenilir yutulur bir olay değildir. CD’lerini izlediğim zaman vurulmuşa döndüm. Türkmenlere giden yardımları, savcı kapağı açtır. Onların hepsini kameraya aldır resimle. Sen bunu nereye servis edeceksin? Ne adına yapacaksın? MİT kimliklerini gösteriyorlar. Onları yere yatırıp PKK’lıymış gibi de onların üzerine 10, 15 kişi saldırıp işkence ediyor. Bunu yapan paralel yargını bir mensubu. Bu nasıl bir milletini sevmektir? İşin sınırı yok. Bunlar en yakın arkadaşlarını bile dinlediler. Latif Erdoğan örneğinde olduğu gibi”

BERKİN VE BURAK CAN’IN ÖLÜMÜ
Dışarıdan bize komplo yapılmıyor dersek yanılırız Türkiye’de bir çocuk ölüyor. Bu cocuğun ölümüyle ilgili ilanlar veriliyor üzerine de bu çocuğun katili olarak sahsımı gösteriyorlar. Ekmek alan çocuğun bir elinde sapan bir elinde taşın ne işi var. Cebinden 11 tane çeşitli patlayıcılar çıkıyor demir bilyeler çıkıyor. Doğan Grubu burada başı çekendir, bizzat açıklıyorum. Sanki polis memuru orada hedef olarak ateş etmiş. Çocuğu yüzünde poşi olduğu zaman bu kaç yaşındadır diye ayıracak durumda değil ki. Birisi Başbakan’ı katili olarak ilan ederken öteki tarafta aynı gün Burak Can’da 42 kovan bulunuyor. Kılıçdaroğlu kasıtlı olarak ‘ışıklar söndürüldü’ diyor. DHKP-C olayı üstleniyor. Hedef saptırmaya çalışıyor. Onun bababısının yaptığı açaklamaya bak, onun babası başımız sağolsun diyor. Öteki tarafta Tunceli var. Yapılanlar 17 Mayıs’ta yapılanların benzeri. Sanki arşivden çıkarmışlar Gezi’de bunu gördük. Ukrayna bizimkinin benzeri, Mısır bizimkinin benzeri. Ben bunu gezi olaylarında Fas’tan dönüşümde tespit ettim. Ülkesini milletini seven vatandaşımızın feraseti çok farklı.

Polisin kastı olsa, Burak can’ı öldürenler gibi yapardı. Yüzü poşulu olan bir çocuğun siz kaç yaşında olduğunu bilebilir misiniz? Doğan grubu sürekli bunu yapıyor.

Etiketler:

Share