logo


Canlı Tv Kanalları Show Tv ve Star Tv İncelemesi

Ülkemizde yayın yapan kanallara baktığımız zaman ulusal, haber, spor, çocuk, belgesel ve yerel kanallar kategorilerinde yayın yaptıklarını görüyoruz. Bazı kanallarda eğlence temalı kanallar oluyor. Bu kanallar farklı medya grupları bünyesinde canlı yayınlarına ve programlarına devam etmektedir. Canlı televizyon izlemek isteyen izleyiciler televizyon olmadığı zamanlarda canlı tv sitelerini tercih ediyorlar. Televizyon izleyicilerinin canlı tv izle sitelerini tercih etme nedenlerinin başında kanalların resmi sitelerinden yapılan yayınların donması ve hemen hemen bütün kanalları canlı tv portallarında bulmuş olmalarıdır. Örneğin Show Tv kanalını izleyen birisi o anda Star Tv kanalını izlemek isterse kanalın sayfasından çıkarak bu sefer Star Tv canlı yayın sayfasına gitmek zorunda kalacaktır. İşte canlı tv izle hizmeti veren sitelerin ayrıcalığı da tam olarak burada başlıyor. Bütün kanalları aynı çatı altında toplamış olmaları. İsterseniz gelin iki ulusal kanal Show Tv ve Star Tv kanallarını yakından tanıyalım;

Show Tv

Show Tv, ülkemizde Ciner Medya Grubu bünyesinde yayın yapan ulusal kanallar arasında yer almaktadır. Show Tv kanalı ilk olarak 1991 yılında Fransa’da test yayınlarına başladı ve 1992 yılında da ülkemizde yayın vermeye başladı. Show Tv ilk olarak Avrupa ve Amerika Holding bünyesinde Fransa’da başladığı yayın hayatından sonra birçok defa el değiştirmiştir ve en son olarak Show Tv kanalı Ciner Medya grubuna satılmıştır. Kanal şu anda bünyesinde Habertürk Tv, Bloomberg Ht, Show Türk ve Show Radyo gibi firmaların da bulunduğu grup içerisinde yayın hayatına devam etmektedir.

Show Tv kanalı 2013 yılında Ciner Medya grubuna geçtikten sonra genel yayın yönetmenliği koltuğuna Haluk şirin oturmuştur. Show Tv “Hayat Show’la Güzel” sloganını kullanmaktadır. Kanalın merkezi Türkiye’de İstanbul ilimizde bulunmaktadır. Show Tv canlı yayınları sadece ülkemizden değil bütün Avrupa’dan da canlı olarak takip edilmektedir.

Show Tv kanalına çeşitli noktalardan ulaşmak mümkündür. Show Tv kanalı Türksat 4A frekanslarını kullanmaktadır. Show Tv ayrıca Digitürk, D-Smart,Tivibu,Filbox ve Kablo Tv üzerinden de canlı yayınlarına devam etmektedir. Kanal 2014 yılından beri Show Tv HD kanalından da aynı anda HD yayın yapmaktadır.

Show Tv kanalı her zaman dizileri, programları ve haber bültenleri ile reyting sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır. Özellikle yeni sezonda başlayan İçerde dizisi her Pazartesi saat 20:00’den itibaren Show Tv canlı izle ekranlarından yayınlanmakta ve dizi her pazartesi günü 1. sırada yer almaktadır. Kanalda yerli diziler, komedi eğlence programları, magazin programları, yarışmalar, dini programlar ve haber bültenleri yer almaktadır. Show Tv ana haber her gün saat 18:50’den itibaren Show Tv canlı yayını ile ekranlara gelmektedir.

Star Tv

Star Tv, Türkiye’nin en köklü televizyon kanallarından birisidir. Doğuş Medya grubu bünyesinde yayın yapan ulusal televizyon kanallarından birisi olan Star Tv canlı yayınlarına ilk olarak 1989 yılında Ahmet Özal ve Cem Uzan tarafından kuruldu. Türkiye’nin ilk özel televizyonu olarak hayatımıza giren Star Tv özellikle Şampiyonlar Ligi maçları dizileri ve yarışmaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Star Tv televizyonu izleyicinin yakından takip ettiği birçok diziye ev sahipliği yapmaktadır. Star Tv dizileri arasında Anne, Beni Affet, Kiralık Aşk, Paramparça dizileri yer almaktadır. Hafta içi her gün izleyici karşısına çıkan Zuhal Topalla izdivaç programında izlenme rekorları kırarak Star TV’de yayınlanmaktadır. Spor tutkunlarının yakından takip ettiği UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları da bu kanal üzerinden yayınlanmaktadır. İzleyicilerin büyük beğenisini kazanan bu programlar ile her geçen gün çıktısını bir üst seviyeye yükseltmeyi başaran Star TV HD yayınları ile ulusal kanal olarak yoluna devam etmektedir.

Star Tv televizyonu Türksat uydusundan yaptığı yayınların yanı sıra Türksat 4A, Tivibu, FilBox, Kablo Tv, D-smart, Digitürk gibi platformlardan da yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Star Tv televizyonunu canlı tv izle web siteleri aracılığı ile kolaylıkla izleme şansına sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden canlı tv desteği ile Star TV kanalı kolaylıkla izlenebilmektedir. Sizlerde canlı Star TV izle web sitesine giriş yaparak, dilediğiniz zaman HD kalitede televizyon izlemenin keyfine varabilirsiniz. Bunun için elinizin altında internet ve bilgisayar tablet gibi iletişim araçları olması yeterli olacaktır.

Kaynak: http://www.canlitvizle.website/show-tv/

Share


#

SEN DE YORUM YAZ

4+3 = ?