logo


Canik’te Halk Gününde En Çok İş Talebi

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Halk Günü uygulamasında vatandaşların en çok iş talebinde bulunduğunu söyledi.

Başkan Osman Genç, her hafta çarşamba günü düzenlediği Halk Günü uygulaması ile vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Yardımcıları ve birim müdürlerinin de hazır bulunduğu Halk Günü’nde vatandaşlarla tek tek görüşen Başkan Genç, istek ve talepleri not aldı. Halk Günü’ne yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Başkan Genç’ten en çok iş talebinde bulundu. Başkan Genç, vatandaşların istek ve taleplerinin yerine getirilmesi için ilgili birim müdürlerine talimat verdi.

Canik’te 10 yılda halkla aralarına engel koymadıklarına işaret eden Başkan Genç, ‘Biz her zaman halkımızın içinde olduk. Halk Günü ile de yoğun programlardan dolayı görüşme imkanımız olmayan az sayıdaki vatandaşlarımızla da bir araya gelmek. Bu buluşmalarımız oldukça da faydalı geçiyor. Halkımızı dinliyoruz, çünkü biz halkımıza hizmet için buradayız. Zaten halktan kopuk olan bir yöneticinin başarılı olması mümkün değildir. Bizim halkımızla aramızda kapılar, duvarlar yok. Halkımızla iç içeyiz’ diye konuştu.

EN ÇOK İŞ TALEBİ

Başkan Genç şöyle konuştu: “Halk günlerinde ekip olarak vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Yani işi sadece dinlemekle, not almakla bırakmıyoruz. Başkan yardımcılarımız, birim müdürlerimizle gelen istek ve talepleri anında değerlendiriyoruz. Bu durumdan halkımız da memnun. Ancak vatandaşlarımız en çok iş talebinde bulunuyor. Canik Belediyesi olarak 10 yılda yaptığımız ve ilçemize çektiğimiz yatırımlarla 6 bin 500 kişiye iş ve aş imkanı sağladık. Belediye olarak her ne kadar görevimiz olmasa da biz mutlu bir şehir hedefiyle çıktığımız yolda amacımız daha çok gencimize istihdam imkanı sağlamak. İnşallah bunu da ilçemize çekeceğimiz yeni yatırımlarla başaracağız.’

Halk Günü’nden memnun olan vatandaşlar da Başkan Genç’e teşekkür ettiler.

Etiketler: » » » » » »

Share