logo


07 Ocak 2018

Camiye zarar veren zanlının cezasını cami imamı ödedi

ABD’nin Arkansas eyaletindeki bir camiye zarar veren zanlıya kesilen para cezasını cami imamı ödedi. Bu davranış ABD’de büyük yankı uyandırdı.

Milliyet’ten Mehmet Can Kömürcü’nün haberine göre;Son zamanlarda artan İslam karşıtlığı, camilere ve kutsal yerlere faşist saldırıları da beraberinde getiriyor. İşte bunun örneklerinden birisi de geçtiğimiz yıl ABD’nin Arkansas eyaletinde yaşandı.

Ekim 2016’da cami duvarına siyah sprey boya ile İslam dinini hedef alan ve aşağılayan sözler yazan bir kişi, cami etrafındaki kameralar sayesinde bulunmuştu. Yaptığı bu faşist eylem sebebiyle 3 bin 200 dolar para cezasına çarptırılan Abraham Davis adlı zanlının bölgedeki bir benzin istasyonunda çok az maaş alarak çalıştığı öğrenildi.

Hayatı sefalet içinde geçen Davis’in ayrıca sürekli olarak kavgalara karıştığı ortaya çıktı.

Al Salam Camisi imamı Louay Nassri de, Abraham Davis’in acınası durumunu öğrendikten sonra cezasını ödeyebilmesi adına bin 700 dolar değerinde bir çek gönderdi.

Hz. İsa’nın ‘Sana tokat atana sen diğer yanağını dön’ sözünü hatırlatan bu ilginç hareket için cami imamı şu sözleri söyledi: ‘Davis’in ekonomik sorunları olduğunu duyduk. ABD’de para cezasını ödemeyen kişilerin cezası otomatik olarak 6 yıl hapis cezasına çevriliyor. Onun hapishaneye gitmesini istemedik. Yaşadığı bunca kötü olayın ardından Davis’in ciddi bir ekonomik sıkıntı ile karşılaşmasını istemedik. Davis’e de dediğim gibi daha iyi bir geleceğe sahip olması için onu istiyoruz’.

Cami imamı açıklamasına şu sözlerle devam etti: ‘Bu durum Davis’i yaşamı boyunca esir almamalı. Davis’in kötü bir şey yaptığını ve yaptığı eylemin sonuçları olması gerektiğini biliyoruz fakat hiç kimseye karşı hastalıklı düşüncelerimiz yok. Böyle bir şey yapmanın en doğru karar olduğunu düşündük’.

Olayı duyduktan sonra adeta şok olan Davis ‘Söylenecek hiçbir söz yok’ açıklamasını yaptı.

Yaşanan olay Davis’e büyük bir ders olmuş gibi görünüyor. Hastalıklı düşünce sistemi yüzünden pişman olan Davis sanırız bundan sonra bu tip korkunç eylemlerde bulunmaz.

Fotoğraf: New York Times

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu

Etiketler: » » » » » » » » »

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?